لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۸

شورای ملی انتقالی لیبی آزادی آن کشور را رسما اعلام کرد


شورای ملی انتقالی لیبی آزادی آن کشور را رسما اعلام کرد
شورای ملی انتقالی لیبی آزادی آن کشور را رسما اعلام کرد

مصطفا عبدالجلیل، رییس شورا روز یکشنبه در بنغازی تاکید کرد قانون اساسی جدید لیبی با تکیه بر قوانین اسلامی تدوین خواهد شد. عبدالجلیل گفت بانک های اسلامی در لیبی تاسیس خواهد شد و محدودیت اخیتار همسر برای مردان لیبی لغو خواهد شد.

محمود جبریل، نخست وزیر موقت لیبی روز گذشته در حاشیه یک گردهمایی اقتصادی در اردن گفت رایزنی ها برای تشکیل یک دولت موقت در یک ماه آینده ادامه دارد و تا ۸ ماه دیگر انتخابات سراسری برای تعیین اعضای مجمعی که وظیفه تدوین قانون اساسی لیبی را برعهده خواهد داشت برگزار خواهد شد. به گفته محمود جبریل انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری لیبی به فاصله یکسال پس از آن انجام خواهد شد.

در همین حال نگرانی های بین المللی درباره نحوه مرگ معمر قذافی پس از اسارت در روز پنجشنبه بر قوت خود باقی است. علاوه بر فراخوان هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا برای انجام تحقیقات سازمان ملل متحد درباره نحوه مرگ رهبر پیشین لیبی، فیلیپ همون وزیر دفاع بریتانیا مرگ معمر قذافی به دست نیروهای انقلابی لیبی را لکه ای بر وجهه دولت موقت لیبی توصیف کرد و گفت بریتانیا ترجیح می داد رهبر پیشین لیبی در دادگاهی محاکمه می شد.

XS
SM
MD
LG