لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۴۹

مقامات دولت موقت لیبی معتقدند قذافی در نزدیکی مرز الجزایر پنهان است


مقامات دولت موقت لیبی معتقدند قذافی در نزدیکی مرز الجزایر پنهان است
مقامات دولت موقت لیبی معتقدند قذافی در نزدیکی مرز الجزایر پنهان است

مقامات دولت موقت لیبی می گویند ارتش بر این باور است که معمر قذافی رهبر سابق ممکن است در شهر «قدامیس» در نزدیکی مرز الجزایر پنهان شده باشد.
مقامات روز چهارشنبه گفتند آنها همچنین معتقدند که «طورق ها» از قذافی حفاظت می کنند. او زمانی از شورش طورق در شمال نیجر حمایت می کرد، و صد ها نفر از شورشیان سابق بخاطر او جنگیده اند.
مقامات شورای ملی انتقالی قبلا بر این گمان بودند که قذافی در شهر بنی ولید، در جنوب شرقی طرابلس مخفی است، در حالی که گزارش های دیگر حاکی بود امکان دارد او در جنوب لیبی پنهان باشد. قذافی از زمانی که نیروهای مخالف طرابلس را تصرف کردند دیده نشده است.
نبرد سخت در شهر محاصره شده سرت رزمندگان دولت موقت را از پیشروی در یکی از چند قرار گاه باقیمانده طرفداران قذافی باز داشته است.
نیروهای ان تی سی می گویند آنها بندر شهر را تصرف کرده اند، اما وفاداران قذافی هنوز کنترل بیشترین مناطق سرت را در درست دارند.
ناتو روز سه شنبه گفت حدود ۲۰۰ هزار غیر نظامی، اکثرا در سرت و بنی ولید، هنوز با تهدید نیروهای طرفدار قذافی روبرو هستند.
در این میان؛ سخنگوی کاخ سفید گفت آمریکا برای کمک به حفظ امنیت انبارهای اسلحه در لیبی با ان تی سی کار می کند. او گفت یک مقام وزارت امور خارجه در لیبی بسر می برد و با رهبران موقت روی برنامه ای برای کنترل و از بین بردن موشک های ضد هوایی متحرک کار می کند. سخنگوی همچنین گفت آمریکا برای مطلع شدن ان تی سی از تمام انبارهای معلوم اسلحه با ناتو همکاری می کند.

XS
SM
MD
LG