لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۸

محاصره سرت توسط جنگجویان شورای انتقالی لیبی


محاصره سرت توسط جنگجویان شورای انتقالی لیبی
محاصره سرت توسط جنگجویان شورای انتقالی لیبی

رزمندگان دولت موقت لیبی و ریش سفیدان عشیره معمر قذافی رهبر پیشین لیبی در تلاش برای مذاکره آتش بس هستند. آتش بسی که امکان عبور سالم را برای خانواده هایی که می خواهند از شهر محاصره شده سرت خارج شوند فراهم خواهد آورد.

یک فرمانده شورای انتقالی لیبی روز سه شنبه گفت رزمندگان همچنین بر آن هستند با نیروهای قذافی در شهر درباره آتش بس مذاکره کنند.

جنگجویان شورای انتقالی لیبی محاصره سرت، یکی از چند قرار گاه باقیمانده طرفداران قذافی را تنگتر کرده اند.

سربازان قذافی روز دوشنبه در حالی که جت های ناتو برای سومین روز مواضع وفاداران رهبر سابق را زیر آتش گرفته بودند در حومه شهر تاخت و تاز می کردند.

رزمندگان شورای انتقالی لیبی در مصراته به خانواده هایی که با اتومبیل های پر از لوازم شخصی از شهر فرار می کردندغذا و آب توزیع کردند.

رزمندگان اسامی مردم را روی فهرستی از افراد مشکوک به وفاداری قذافی هستند، کنترل می کردند. در این میان برخی بازداشت شده اند.

در نیویورک روز دوشنبه، نخست وزیر موقت لیبی از شورای امنیت سازمان ملل متحد درخواست کرد تحریم ها را لغو کند. محمود جبریل به شورا گفت تحریم ها توانایی شورا را برای تامین سرویس های اساسی مورد نیاز مردم محدود می کند.

شورای امنیت تاکنون ۱۰ میلیارد دلار دارایی های لیبی را آزاد کرده و شورای انتقالی لیبی امیدوار است به مبالغ بیشتری که هنوز مسدود است دست پیدا کند.

XS
SM
MD
LG