لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۳

فرار ساکنان شهر بنی ولید


فرار ساکنان شهر بنی ولید
فرار ساکنان شهر بنی ولید

در حالی که رزمندگان شورای ملی انتقالی با پشتیبانی ناتو به حمله به نیروهای طرفدار قذافی ادامه می دهند، به گفته شاهدان، ساکنان شهر بنی ولید روز سه شنبه با اتوموبیل از شهر گریختند.

خبرگزاری رویترز گزارش می دهد پس از آن که برخی از جنگجویان هوادار قذافی پست های خود را ترک کردند، غیر نظامیان قادر به فرار شدند.

روز سه شنبه همچنین ناتو اعلام کرد هواپیماهای جنگنده این سازمان روز پیش در حمله هایی در نزدیکی سرت یک سیستم رادار، هشت سیستم موشکی زمین به هوا، پنج تریلی، یک خودرو زرهی و دو خودرو فرماندهی را هدف گرفتند.

شامگاه دوشنبه، رییس دولت انتقالی لیبی از هزاران نفر از طرفدارانش در طرابلس خواست از یک حکومت مدنی دمکراتیک که بر اسلام ارج نهد و به حکومت قانون احترام بگذارد پشتیبانی کند.

مصطفی عبدالجلیل گفت دولت موقت او خواهان کشوری است که در آن «قوانین اسلامی شالوده ای برای قانون باشد»، اما هر ایدئولوژی افراطی «راست یا چپ» را رد کرد.

جلیل که برای نخستین بار از زمانی که متحدانش قذافی را از طرابلس بیرون راندند وارد طرابلس شد، در سخنانی خطاب به مردم در میدان شهدا، همچنین از لیبیایی ها خواست از حمله های تلافی جویانه علیه هواداران قذافی پرهیز کنند و افزود فقط سیستم قضایی لیبی باید عدالت را درباره «کسانی که به مردم آسیب رسانده اند اجرا کند.»

سازمان عفو بین الملل روز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد هر دو طرف مناقشه مرتکب جنایات جنگی شده اند. این گزارش بیشتر به جزییات جرائمی که وفاداران قذافی مرتکب شده اند می پردازد، اما همچنین جرایم انتقام جویانه و وحشیانه ای را که برخی از نیروهای تشکیلات موقت مرتکب شده اند نیز بیان می کند.

XS
SM
MD
LG