لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۳

شورای ملی انتقالی لیبی: نبرد هنوز تمام نشده است


شورای ملی انتقالی لیبی: نبرد هنوز تمام نشده است
شورای ملی انتقالی لیبی: نبرد هنوز تمام نشده است

رهبر دولت انتقالی لیبی می گوید نبرد برای آزادی، هنوز تمام نشده است.

محمود جبریل، رییس کمیته اجرایی شورای ملی انتقالی، روز پنجشنبه در طرابلس به خبرنگاران گفت هنوز شهرهایی در جنوب هستند که باید از تصرف نیروهای هوادار قذافی خارج شوند. جبریل می گوید صلح و ثبات ارجحیت دارد و بازی سیاسی فقط زمانی که جنگ به پایان برسد و قانون اساسی جدید به اجرا درآید می تواند آغاز شود.

گفته های جبریل شکننده بودن استیلای شورشیان سابق بر کشور را که در تلاش برای پیشروی هستند نشان می دهد.

پیشتر در روز پنجشنبه، یک ایستگاه تلویزیونی سوریه یک پیام صوتی از قذافی پخش کرد که در آن قذافی گزارش هایی را که ممکن است به نیجر فرارکرده باشد رد می کند. قذافی چنین گزارش هایی را دروغ هایی برای از بین بردن روحیه نامید و تاکید کرد که هنوز در لیبی است. قذافی گفت طرفدارانش ناتو را شکست خواهند داد و آماده هستند با نیروهای تشکیلات موقت در طرابلس بجنگند.

شورای ملی انتقالی در تلاش برای جلوگیری از فرار قذافی و دستیارانش از عدالت، نمایندگانی را به نیجر فرستاده است. محل اقامت قذافی معلوم نیست و دولت نیجر می گوید قذافی در آن کشور نیست.

در طرابلس، رییس جدید بانک مرکزی لیبی گفت قذافی در آخرین روزهای حکومتش حدود ۲۰ درصد ذخایر طلای کشور را فروخت. قاسم عزیز گفت از ماه آوریل، دولت پیشین برای پرداخت حقوق ها ۲۹ تن طلا به ارزش یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار به بازرگانان محلی فروخته است.

ناتو روز پنجشنبه اعلام کرد هواپیماهای جنگی این سازمان، خودروهای زرهی در نزدیکی سرت و نیز ۱۸ آتشبار موشک های زمین به هوا را در اطراف شهر ودان بمباران کردند.

XS
SM
MD
LG