لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۶

تلاش مخالفان قذافی برای تصرف نهایی شهر زاویه


حرکت نیروهای مخالف به سمت پالایشگاهی در زاویه. ۱۷ اوت ۲۰۱۱
حرکت نیروهای مخالف به سمت پالایشگاهی در زاویه. ۱۷ اوت ۲۰۱۱

نیروهای مخالف در لیبی در تلاش برای بیرون راندن نیروهای معمر قذافی و ادامه پیشروی به سوی طرابلس، حمله به یک پالایشگاه نفت در شرق کشور را آغاز کرده اند.

مخالفان می گویند بیشترین بخش های شهر زاویه، در ۵۰ کیلومتری طرابلس را در کنترل دارند. تصرف کامل زاویه می تواند راه تدارکاتی عمده به قرارگاه قذافی را قطع کند.

در حالی که آتش جنگ در پالایشگاه زبانه می کشید، ساکنان زاویه روز چهارشنبه گزارش دادند دیگر نواحی شهر خلوت و آرام به نظر می رسد.

نیروهای طرفدار قذافی روز سه شنبه منطقه را گلوله باران کردند. مقام های لیبی ادعای مخالفان را در مورد کنترل زاویه تکذیب می کنند.

روز سه شنبه، مخالفان گزارش های دایر بر گفتگو با دستیاران قذافی را رد کردند.

مصطفی عبدالجلیل رییس شورای ملی انتقال گفت مذاکرات مستقیم یا غیر مستقیم با نمایندگان قذافی صورت نگرفته است و چنین کاری «قابل تصور نیست» مگر این که قذافی کنار برود.

خبرگزازی های غربی گزارش داده بودند دستیاران قذافی با نمایندگان مخالف و فرستاده سازمان ملل متحد در هتلی در جزیره تونسی «جربه» ملاقات کردند.

در واشنگتن، مقام های آمریکا یی روز سه شنبه گفتند روزهای قدرت قذافی در حالی که شورشیان شهرهای جنوب و غرب طرابلس را تصرف می کنند به پایان نزدیک می شود.

XS
SM
MD
LG