لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۷

دولت لیبی سقوط زلیتن را تکذیب کرد


دولت لیبی سقوط زلیتن را تکذیب کرد
دولت لیبی سقوط زلیتن را تکذیب کرد

دولت لیبی ادعای مخالفان مبنی بر تصرف شهر زلیتن را تکذیب کرده است. یک سخنگوی معمر قذافی روز چهارشنبه گفت این شهر در کنترل کامل ما قرار دارد. نیروهای هوادار قذافی و مخالفان مسلح در روزهای اخیر برای تصرف زلتین به شدت در حال نبرد هستند. مخالفان مسلح تلاش می کنند مواضع خود را در اطراف شهر تحکیم بخشند. روز سه شنبه، مخالفان و منابع بیمارستانی گفتند در ضد حمله نیروهای هوادار قذافی دست کم ۷ تن از مخالفان کشته شده و دست کم ۳۰ نفر زخمی شدند.

در همین حال یک گروه رسانه ای بین المللی حمله های ناتو به یک ایستگاه تلویزیونی لیبی را محکوم کرده است. فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت حمله ناتو که جان روزنامه نگاران را تهدید می کند، ناقض قوانین بین المللی است. روز شنبه دولت لیبی گفت سه روزنامه نگار در حمله هوایی ناتو به ایستگاه تلویزیونی در طرابلس کشته شدند. ناتو گفت در تلاش برای بازداشتن قذافی از استفاده از برنامه های تلویزیونی برای سرکوب و تهدید مردم لیبی، سه آنتن ماهواره را بمباران کرد.

از سوی دیگر خانواده ژنرال عبدالفتاح یونس فرمانده نظامی ارشد مخالفان که هفته پیش ترور شد، می گویند اگر رهبران مخالف از افشای پشت پرده این حادثه خودداری کنند، قبیله نیرومند او ممکن است برای اجرای عدالت وارد عمل شوند. خانواده ژنرال عبدالفتاح یونس روز سه شنبه خواستار تحقیقات علنی و محاکمه سریع مسئولان مرگ وی شدند.

XS
SM
MD
LG