لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۹

ناتو به ادعای لیبی پاسخ می دهد


آرشیو
آرشیو

مقام های ناتو به ادعاهای لیبی دایر بر اینکه نیروهای اتحادیه به یک رستوران و یک نانوایی در شهر بریقه حمله کرده و ۱۵ غیر نظامی را کشته اند پاسخ داده و می گویند هواپیماها به «هدف های نظامی مشروع» حمله کرده اند.

یک سخنگوی هیات ناتو در لیبی روز شنبه گفت هواپیماهای جنگی مراکز اصلی فرماندهی و کنترل در بندر استراتژیک بریقه را هدف گرفتند و افزود ائتلاف «شاهدی در اختیار ندارد که نشان دهد تلفاتی در ارتباط با این حمله ها به بار آمده اشت.» وی گفت ناتو محل های هدف گرفته شده را «به دقت زیر نظر داشته» و افزود: نیروهای هوادار قذافی از آنها برای «حمله های مستقیم به غیرنظامیان در اطراف اجدابیا استفاده می کرده اند.»

خبرگزاری دولتی لیبی به نقل از یک مقام نظامی می گوید هواپیماهای ناتو روز شنبه به چند ناحیه غیر نظامی در بریقه حمله کردند.

در همین حال، دو انفجار بزرگ روز شنبه پایتخت لیبی را تکان داد. هنوز روشن نیست که آیا انفجارها نتیجه حمله ناتو بوده است یا نه.

روز شنبه همچنین، بی بی سی گزارش داد که ۱۷ فوتبالیست لیبی، از جمله چهار عضو تیم ملی کشور، به مخالفان پیوستند. در گزارش به نقل از دروازه بان تیم گفته می شود قذافی «باید ما را به حال خود بگذارد و اجازه دهد یک لیبی آزاد بسازیم.»

XS
SM
MD
LG