لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۵۵

آمريکا درخواست قذافی را برای پایان دادن به حملات هوایی ناتو رد کرد


آمريکا درخواست قذافی را برای پایان دادن به حملات هوایی ناتو رد کرد
آمريکا درخواست قذافی را برای پایان دادن به حملات هوایی ناتو رد کرد

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا، درخواست شخصی معمر قذافی برای پایان دادن به حملات هوایی ناتو علیه نیروهای خود را رد کرده است و خواستار کناره گیری رهبر لیبی از قدرت و رفتن او به تبعید شد.

خانم کلينتون روز چهارشنبه در واشنگتن گفت که آقای قذافی «می داند چه بايد انجام دهد». او خواست ايالات متحده و ناتوبرای عقب نشينی و توقف حملات نيروهای وفادار به قذافی را تکرار کرد.

کاخ سفید اذعان کرد که پرزیدنت باراک اوباما نامه ديگری از آقای قذافی دريافت کرده است. طبق متن اين نامه سه صفحه ای که در اختيار خبرنگاران قرارگرفت، رهبر ليبی از آقای اوباما خواسته است تا از جنگ ناعادلانه عليه مردم ليبی جلوگيری کند.

در مصراته، شهر تحت کنترل مخالفان، و همچنين شرق شهر بريقه، نيروهای وفادار به قذافی به شليک موشک و آتش توپخانه خود ادامه می دهند.

سه روز حملات نيروهای قذافی که منجر به يک شکست برای مخالفان شد، توليد نفت در شرق ليبی را متوقف کرد. عبدالحافظ قوغا، سخنگوی مخالفان گفت خودروهای زرهی توپخانه به دو ميدان نفت در صحرای جنوبی حمله کردند.

قوغا روز چهارشنبه اظهار داشت که شورشيان برای تقويت امنيت اين منطقه، تعدادی از جنگويان خود را از خطوط مقدم جبهه برای حمايت به اين حوزه های نفتی انتقال داده اند.

مخالفان در تلاش برای از سرگيری صادرات نفت به منظور بالا بردن درآمدها برای حمايت از قيام خود هستند و يک معامله نفتی برای فروش نفت از طريق قطر را تدارک ديده اند. يک تانکر نفتی، حامل يک ميليون بشکه نفت، روز چهارشنبه بندری نزديکی شهر تبرک را ترک کرد. اين اولين محموله فروخته شده توسط مخالفان از شروع قيام آنان در ماه فوريه گذشته بوده است.

XS
SM
MD
LG