لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۳

هشدار معمر قذافی به نیروهای ائتلاف


هشدار معمر قذافی به نیروهای ائتلاف
هشدار معمر قذافی به نیروهای ائتلاف

نیروهای وفادار به رهبر لیبی، معمر قذافی روز پنجشنبه شورشیان را در شهر نفتی بریقه عقب راندند در حالی که رهبر ليبی به نیروهای ائتلاف هشدار داد.

گزارش های خبری غربی حاکی است که نبرد شديد در نزديکی بريقه، بعد از اينکه نيروهای طرفدار قذافی پيشرفت هايی را در شهر غربی راس لانوف داشتند، صورت گرفت.

در همین حال، آقای قذافی به قدرت های غربی برای شروع گامهای «خطرناک» که به گفته او نمی توان آنها را کنترل کرد، هشدار داد. معمر قذافی طی بیانیه ای که در تلویزیون دولتی خوانده شد، اعلام کرد نیروهای ائتلاف می توانند جنگی غیر قابل کنترل بین مسیحیان و مسلمانان ایجاد کنند.

در حالی که ناتو فرماندهی کامل عملیات هوایی بر فراز لیبی را بر عهده گرفته است، فرمانده ناتو روز پنجشنبه به نیروهای لیبی هشدار داد که ادامه حمله به شهروندان عاقلانه نخواهد بود.

ژنرال کانادایی چارلز بوچارد گفت ناتو بیش از ۱۰۰ هواپیما و ۱۲ کشتی جنگی در عملیاتی که روز پنجشنبه طی آن بیش از ۹۰ پرواز صورت گرفت، مستقر کرده است.

در همین حال مقامات ناتو گفتند که بنا بر ادعای واتیکان مبنی بر کشته شدن دست کم ۴۰ غیر نظامی در حملات هوایی اواخر چهارشنبه در طرابلس، رسیدگی می کنند.

XS
SM
MD
LG