لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۷

مقامات موقت لیبی با چالش های سیاسی و نظامی روبرو هستند


مقامات موقت لیبی با چالش های سیاسی و نظامی روبرو هستند
مقامات موقت لیبی با چالش های سیاسی و نظامی روبرو هستند

مقامات موقت لیبی که با چالش های سیاسی و نظامی روبرو هستند، اعلام تشکیل دولت جدید لیبی را به تاخیر انداخته اند. نیروهای مقامات موقت لیبی برای تصرف آخرین مناطق تحت کنترل وفاداران به معمر قذافی، همچنان با مقاومت نیروهای وفادار روبرو هستند.

نیروهای داوطلب شورای ملی انتقالی، روز یکشنبه از شهر بنی ولید فرار کردند. در این شهر نیروهای حامی قذافی با پرتاب خمپاره و با استفاده از تک تیرانداز ها، به مواضع نیروهای داوطلب حمله کردند.

پیش از این، نیروهای منظم و آموزش دیده ی مقامات موقت پس از شکست در تصرف بنی ولید، عقب نشینی کرده بودند.

نیروهای داوطلب که تصمیم گرفته بودند در خط مقدم باقی بمانند، روز یکشنبه با آتش سنگین نیروهای حامی قذافی روبرو شدند.

در شهر سرت، زادگاه معمر قذافی نیز مخالفان آقای قذافی با مقاومت شدید حامیان او روبرو شده اند.

بخش عمده نیروهای شورای ملی انتقالی در این منطقه را نیروهای با تجربه تیپ های شهر مصراته تشکیل می دهند که برای تصرف سرت تلاش کرده بودند. آنها روز یکشنبه توپ های دارای برد بلند، تانک ها، راکت انداز های متحرک و خمپاره انداز ها را در اطراف سرت مستقر کردند تا از این طریق نیروهای وفادار به معمر قذافی را به تسیلم شدن وادار کنند. اما نیروهای حامی قذافی با آتش سنگین به این اقدام پاسخ دادند که مجروحان زیادی را در بین نیروهای مخالف برجای گذاشت.

شورای ملی انتقالی در نظر داشت تا پست های کابینه جدید را روز یکشنبه اعلام کند. اما محمود جبریل نخست وزیر موقت لیبی دقایق آخر به خبرنگاران گفت گفتگوها برای اعلام کابینه جدید، بطور نامحدود به تعویق افتاده است.

XS
SM
MD
LG