لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۲

واکنش‌ شماری از قانون‌گذاران آمریکا به اعلام خبر درگذشت رابرت لوینسون از سوی خانواده‌اش


با اعلام خبر احتمال درگذشت رابرت لوینسون در ایران، شماری از قانونگذاران آمریکایی به آن واکنش نشان داده و به خانواده باب لوینسون تسلیت گفتند.

تد کروز، نماینده جمهوری‌خواه ایالت تگزاس در مجلس سنای آمریکا، در پیامی در توئیتر گفت: «من و همسرم هایدی برای خانواده باب لوینسون و کسانی که او را دوست داشتند نیایش می‌کنیم و به یادشان هستیم.»

سناتور روز افزود: «اوباش رژیم ایران که در ربودن، به زندان انداختن، و مرگ او دست داشته‌اند باید پاسخگو قرار گیرند. من به کار با دولت ادامه می‌دهم تا مطمئن شویم [آنها] پاسخ جنایاتشان را می‌دهند.»

ریک اسکات،‌ نماینده جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا در مجلس سنا، هم در پیامی گفت: «من و [همسرم] از شنیدن خبر درگذشت باب لوینسون بسیار متاثر شدیم.»

سناتور اسكات افزود: «ما برای خانواده و نزدیکان او که نیایش می‌کنیم و به یادشان هستیم. آنها در سال‌های گذشته رنج زیادی را متحمل شده‌اند. روحش قرین آرامش باد.»

الیوت انگل، نماینده دموکرات ایالت نیویورک و رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، هم در پیامی گفت: «به کریستین [همسر رابرت لوینسون] و تمامی خانواده‌ لوینسون عمیقا تسلیت می‌گویم.»

آقای انگل‌ افزود: «رژیم ایران باید [پیکر] باب را به خانه‌اش بفرستد.»

مایکل والتز، نماینده جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا در مجلس نمایندگان، هم در پیامی گفت: «بسیار ناراحت‌کننده است. رژیم ایران باید پاسخگو قرار گیرد.»

آقای والتز‌ افزود: «مقامات رسمی‌ آمریکا باید سال‌ها قبل و پیش از انعقاد توافق هسته‌ای [با ایران]، به خانواده لوینسون جواب می‌دادند.»

جیم ریچ، نماینده جمهوری‌خواه ایالت آیداهو و رئیس کمیته سیاست خارجی مجلس سنا، هم با صدور بیانیه‌ای گفت: «از شنیدن گزارش‌های اخیر مبنی بر این که باب لوینسون در حالی که در بازداشت ایران بود جان سپرده است، بسیار اندوهگین شدم. این نشانه دیگری از این است که رژیم ایران برای نقض حقوق بشر، از هیچ‌چیز نمی‌گذرد.»

سناتور ریچ افزود: «خانواده لوینسون مستحق عدالت هستند و ما به فشار برای بازگرداندن باب به عزیزانش، ادامه می‌دهیم.»

تد دویچ، قانون‌گذار دموکرات ایالت فلوریدا در مجلس نمایندگان آمریکا - که نماینده حوزه انتخابیه کورال اسپرینگز، محل اقامت خانواده لوینسون است - نیز با صدور بیانیه‌ای نسبت به خبر درگذشت باب لوینسون واکنش نشان داد و با خانواده او ابراز همدردی کرد.

خانواده رابرت (باب) لوینسون، شهروند آمریکایی که از حدود ۱۳ سال پیش در ایران ناپدید شده است، روز چهارشنبه ششم فروردین در پیامی در فیسبوک از درگذشت او در بازداشت جمهوری اسلامی خبر دادند.

تنها ساعتی بعد از این که خانواده باب لوینسون، شهروند آمریکایی ناپدید شده در ایران،‌ از مرگ او خبر ​داد،‌ دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده گفت که او نمی‌پذیرد که باب لوینسون مرده باشد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG