لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۸

تحلیل داده‌ها: پایین بودن شمار مبتلایان به کرونا در کشورهای فقیر شاید صرفا به خاطر انجام آزمایش‌های کمتر باشد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای درحال توسعه آسیایی در مقایسه با دیگر مناطق جهان به نسبت پایین است.

«بانک توسعه آسیا» در یک تحلیل داده ها نشان می دهد آمار پایین ابتلا به ویروس کرونا ناشی از پایین بودن شمار آزمایش تشخیص بیماری است و این خطر وجود دارد که با ادامه عدم تشخیص بیماری شاهد یک انفجار سرایت باشیم.

مشاوران «بانک توسعه آسیا» آمار آزمایش ها و عفونت ها در کشورهای آسیایی را بررسی کرده و با درآمد سرانه در آن کشورها مقایسه کردند. مطالعه آنها نشان دهنده این رابطه قوی است که کشورهای ثروتمند برنامه‌های تشخیص جدی‌تری داشته‌اند، در حالی که نرخ سرانه آزمایش تشخیص در کشورهای فقیر به مراتب پایین‌تر بوده است: «دو تعبیر ممکن وجود دارد: یا مردم در اقتصادهای ضعیف‌تر مصونیت بالاتری دارند و یا آن اقتصادها آزمایش تشخیص کمتری انجام داده اند.»

هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد درآمد افراد با مصونیت آنها به یک ویروس ارتباطی داشته باشد. بسیاری از کشورهای در حال توسعه مانند هند، اندونزی، مالزی، پاکستان، فیلیپین، و تایلند آب و هوای گرم دارند. «سازمان بهداشت جهانی» می گوید این تصور که «کووید۱۹» در هوای گرم از بین می رود، صحت ندارد.

در جاکارتا، پایتخت اندونزی، شمار خاکسپاری ها در ماه مارس ۴۰ درصد افزایش یافته است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG