لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۱

درگذشت هنرمند ورزشی سرشناس آمریکا


لوروی نیمن، هنرمند آمریکایی تقریباً دو هفته بعد از جشن تولد ۹۱ سالگی اش، روز چهارشنبه در نیویورک درگذشت. آقای نیمن شهرت خود را از کشیدن نقاشی های پر رنگ و آب و شاد و طراحی چهره های معروف و قهرمان های ورزشی کسب کرده بود.

میلیون ها نفر طرفدار نقاشی های امپرسونیستی نیمن از رقابت های «Super Bowls» و بازی های المپیک بودند و تصاویر یادبودی از این چهره ها در برنامه های زنده تلویزیونی تولید می کرد که از او یک وجهه پر زرق و برق به جای گذاشت، به ویژه چهره او با آن سبیل که شبیه فرمان دو چرخه بود، معروف شده بود.

او در نهایت به مقام هنرمند رسمی بازی های جهانی المپیک زمستانی سال ۱۹۸۰ و ۱۹۸۴ و المپیک تابستانی ۱۹۸۴ برگزیده شد.

مسابقات مشت زنی سنگین وزن متعدد و رقابت های قهرمانی شطرنج بین بابی فیشر آمریکایی و بوریس اسپاسکی روس از جمله دیگر رویدادهای ورزشی بودند که آقای نیمن روی بوم به تصویر کشید. وی همچنین پرتره هایی از محمد علی، قهرمان افسانه ای بکس و جو ممت، ستاره فوتبال به جای گذاشته است.

او برای اولین بار توجه عمومی را در سال های ۱۹۵۰ و زمانی به خود جلب کرد که هنرمند مجله «Playboy»، مجله ویژه مردان بزرگسال بود. رشته نقاشی و طراحی او در این مجله که زیر عنوان «مرد در اوقات فراغتش» راه را برای ورود او به مجلل ترین و پر زرق و برق ترین اماکن جهان هموار کرد. رقابت های اتومبیل رانی «Grand Prix» در موناکو، مسابقات اسب دوانی با پرش از روی مانع در لندن و مراسم گاوبازی در پامپولوما در اسپانیا از جمله آن هستند.
XS
SM
MD
LG