لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۴

لئون پانه‌تا: ترامپ باید در جلسات گزارش‌های امنیتی بیشتری شرکت کند


لئون پانه‌تا رئیس سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا روز چهارشنبه گفت اگر دونالد ترامپ در جلسات توضیحی معمول امنیتی شرکت نکند، اگر حمله ای صورت بگیرد مقصر شناخته می شود.

مسئولان آمریکایی به رویترز گفتند که ترامپ به شکل میانگین هفته ای یک بار در جلسه گزارش امنیتی حاضر می شود که در مقایسه با سلف های او رقم بسیار کمی است. آنان در عین حال گفته اند که در عوض مایک پنس معاون رئیس جمهوری منتخب هفته ای شش بار در جلسات شنیدن گزارش های امنیتی شرکت می کند.

پانه‌تا نماینده سابق کنگره که در مقام های ریاست سیا و وزارت دفاع در دور اول ریاست جمهوری اوباما خدمت کرده است، در کنفرانس استراتژی عرب در دبی گفت که این عملکرد آقای ترامپ «دیری نخواهد پایید.»

پانه‌تا گفت: «رئیس جمهورهایی را دیده ام که درباره اصالت و صحت و منابع گزارش های اطلاعاتی و امنیتی سوال کرده اند، اما هرگز رئیس جمهوری را ندیده ام که بگوید "این چیزها را نمی خواهم".»

دونالد ترامپ پیشتر در روز یکشنبه به شبکه خبری فاکس گفت که گزارش های امنیتی تکراری هستند.

لئون پانه‌تا گفت: «ترامپ باید به گزارش های امنیتی آمریکا که می گوید روسیه از طریق حملات سایبری در انتخابات مداخله کرده گوش بدهد.»

سیا معتقد است که حملات سایبری روسیه در حمایت از نامزدی آقای ترامپ صورت گرفته است. اف بی آی این نظر را ندارد. ترامپ گزارش سیا را «مضحک» خوانده و روسیه دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرده است.

XS
SM
MD
LG