لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۰

هنرپیشه سریال «بازی تاج و تخت» در مورد بحران مهاجران می گوید


لینا هدی که برای بازی در نقش ملکه «سرسی لنیستر» در سریال «بازی تاج و تخت» شهرت دارد
لینا هدی که برای بازی در نقش ملکه «سرسی لنیستر» در سریال «بازی تاج و تخت» شهرت دارد

«لینا هدی» بازیگر سریال پر طرفدار «بازی تاج و تخت» در یکی از نخستین فیلمهای بریتانیایی که به بحران مهاجرت در این کشور اشاره دارد، ایفای نقش می کند. او در فیلم «سیل» در نقش یک مامور مهاجرت در انگلیس بازی می کند که سرنوشت یک مهاجر افریقایی در دستان اوست.

خانم هدی در رابطه با این بحران جهانی می گوید آن گونه در بریتانیا با مهاجرانی که نیاز به سرپناه دارند، رفتار می شود «وحشتناک و غیر انسانی است.»

لینا هدی که برای بازی در نقش ملکه «سرسی لنیستر» در سریال «بازی تاج و تخت» شهرت دارد می گوید بعد از بازی در نقش یک مامور مهاجرت و خواندن فیلمنامه که بر اساس رویدادهای واقعی نوشته شده است، باور دارد که در برخورد با مساله مهاجرت نیاز به تغییر است.

او می گوید «می دانم که مسائل امنیتی باید در نظر گرفته شود اما شیوه آن می تواند بسیار انسانی تر و مهربانانه تر باشد».

تا کنون مستندهای متعددی در رابطه با بحران مهاجرت ساخته شده است اما در فیلم سینمایی چندان به این موضوع اشاره نشده است.

فیلم «سیل» در داستان ۳۵مهاجر افغان الهام گرفته شده است که داخل یک کانتینر در کشتی وارد «اسکس» بریتانیا شدند که برخی از آنها به دلیل سفر طولانی در آن کانتینر جان خود را از دست داده بودند.

لینا هدی امیدوار است این فیلم بر طرز فکر بینندگان در رابطه با مهاجران تاثیر بگذارد و آنها را به عنوان انسان ببینند، نه به عنوان یک مشکل. فیلم «سیل» در سال ۲۰۱۸به روی پرده سینماها می رود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG