لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۱۷

لوموند با دعوت از سه سرمايه گذار زيانهای مالی خود را جبران می کند


روزنامه لوموند که پرچمدار روزنامه نگاری فرانسه در عرصه بين المللی است روز سه شنبه اعلام کرد که به مرحله ای نوين پای نهاده است چرا که روزنامه نگاران کارمند لوموند رأی بر آن دادند که اختيارات اداری روزنامه را واگزار کنند و سهامدارانی جديد بپذيرند.

در پی اين رأی گيری راه برای انجام مذاکراتی انحصاری بين مقامات اين روزنامه ۶۵ ساله چاپ شهر پاريس و ۳ سرمايه دار چپگرا به اسامی متيو پيگاس و زاويه نيل و پير برز گشوده ميشود.

اين ۳ سرمايه دار پيشنهاد ارايه ۱۱۰ ميليون يورو را عنوان کرده اند تا به لطف آن پول زيانهای مالی اخير لوموند جبران شود و بدهی آن پرداخته شود.

گفتگوهای ميان لوموند و اين سه سرمايه دار بمدت ۳ ماه به درازا خواهد کشيد و ۳ سرمايه دار از هم اکنون وعده داده اند که در آغاز کار و تا پيش از روز سه شنبه آينده ۱۰ ميليون يورو در اختيار لوموند قرار دهند.

اگر مذاکرات پيشِ رو به نتيجه برسد پيآمد آن يک تغيير و تحول عمده در روزنامه ای خواهد بود که تا کنون کنترل آن را خود روزنامه نگاران کارمند آن، در دست داشته اند.

ادرين د تريکورنو، معاون کانون نويسندگان لوموند ميگويد «ما بايستی سهامدارانی را به اينجا بيآوريم ولی ضمنا بايد به آنان نشان می داديم که لوموند درآمد خواهد داشت اگر به نحو درست اداره شود و ابزار لازم برای توسعه خود بهره جويد؛ و ما به آنها بعنوان سهامدار و مدير خوشآمد ميگوييم.» آقای تريکورنو ادامه داد «ولی اين يک خودکشی در سرمايه گذاری است اگر بخواهند از لوموند به عنوان ابزار سياسی يا برای منافع اقتصادی استفاده کنند.»

در اين ميان «اريک فوتورينو» سردبير روزنامه لوموند در سرمقاله ای در شماره روز سه شنبه، تغيير پيش رو را بعنوان تحولی درخور توجه مورد ستايش قرار داد وعده داد که چنين اقدامی بر استقلال انديشه ای روزنامه، تأثير نخواهد داشت.

XS
SM
MD
LG