لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۱۰

واکنش رسانه های ایران به انفجارهای بیروت


در پی انفجارهای انتحاری روز سه شنبه در بیروت که در مقابل ساختمان سفارت ایران در لبنان صورت گرفت، برخی از مسئولان و رسانه های ایران در این خصوص واکنش نشان داده اند.

رسانه های ایران می نویسند علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در واکنش به این انفجارها وقوع این حادثه تروریستی را محکوم کرده و «این اقدامات را نشانه استیصال رژیم صهیونیستی و گروه های تروریستی همسو با این رژیم»‌ خوانده و آن را «موجب تنفر افکار عمومی جهان از حامیان این اقدامات»‌ قلمداد کرده و افزوده است:‌«این گونه اقدامات هیچ تاثیری بر ادامه مسیر حمایت ایران از جریان مقاومت اسلامی نخواهد داشت.»

به گزارش منابع خبری متعدد ایران، شمخانی افزوده است: «پیشتر در خصوص گسترش تروریسم در منطقه و حمایت مالی و تسلیحاتی آنان توسط کشورهای غربی هشدار داده شده بود و امروز مسئولیت ریخته شدن خون شهدای این حادثه متوجه آنان است.»

به گزارش ایرنا، خبرگزاری جمهوری اسلامی، مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، این انفجارها را محکوم کرده است. ایرنا به نقل از افخم نوشته است:‌«این اقدام جنایتی ضدانسانی و اقدامی کینه توزانه از سوی صهیونیست ها و مزدوران آنهاست.»

گفتنی است که دولت اسرائیل هرگونه دخالت در این اقدام تروریستی را انکار کرده و شبکه تروریستی القاعده مسئولیت این انفجارها را به عهده گرفته است.

در این حال، تیم های فوتبال ایران و لبنان نیز قرار است امشب در بیروت مسابقه داشته باشند. بدوا اعلام شد که تغییری در برنامه برگزاری این مسابقه داده نمی شود، اما رسانه های ایران گزارش داده اند که کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، اصرار دارد که این مسابقه لغو شود یا به تعویق افتد. با این وصف، خبرگزاری ایسنا نوشته است که بر اساس جلسه سازمان امنیت لبنان با مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا، این بازی برگزار می شود، اما قرار است مسابقه بدون حضور تماشاگر باشد.
XS
SM
MD
LG