لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۷

اعتراض به مشکلات اقتصادی در بیروت ادامه دارد؛ خروج نمایندگان مسیحی از کابینه حریری


در ادامه اعتراضات به وضعیت اقتصادی لبنان در شهر بیروت، چهار عضو حزب موسوم به «نیروهای لبنانی» که نماینده جامعه مسیحی مارونی این کشور است از کابینه سعد حریری خارج شدند.

به گزارش رویترز، معترضان در بیروت روز یکشنبه ۲۸ مهر برای چهارمین روز پیاپی در خیابان ها حضور یافتند و با پخش آهنگ های ملی گرایانه خواستار کناره گیری دولت شدند.

سعد حریری، نخست وزیر لبنان، رقبای سیاسی خود را متهم کرده که با عدم تصویب بودجه یازده میلیارد دلاری، که توسط اهداکنندگان بین المللی تامین شده است، مانع از مهار بحران اقتصادی شده‌اند.

رقص و پایکوبی لبنانی‌ها؛ معترضان لبنانی از دولت چه می‌خواهند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

روز شنبه سمیر جعجع، رهبر حزب نیروهای لبنان، خروج چهار وزیر از کابینه حریری را اعلام کرد و گفت که دولت حریری قادر به جلوگیری از وخامت اقتصادی نیست.

این در حالی است که حریری روز شنبه به احزاب حاضر در دولت تا پایان روز دوشنبه مهلت داده بود تا برای حل مشکلات اقتصادی فعلی راه‌حلی ارائه کنند.

عمده اعتراضات کنونی به برنامه ریاضت اقتصادی دولت حریری است. دولت این کشور برای تامین بودجه سال آینده با مشکل رو‌به‌رو است و قصد داشت بر بنزین، تنباکو، و نرم‌افزارهای ارتباطی از جمله «واتس‌اپ» مالیات بیشتری وضع کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG