لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۵

جشنواره موسیقی بین المللی بعلبک


خرابه های معبد بقاع متعلق به روم باستان در بعلبک بار دیگر میزبان هزاران نفری بود که در این جشنواره بین‌المللی موسیقی شرکت کردند.

از سال ۱۹۶۵ تاکنون جشنواره موسیقی بین‌المللی بعلبک در این خرابه‌های تاریخی و با حضور موسیقی دانان لبنانی و بین‌المللی برگزار می شود.

اما سال گذشته به دلیل نزدیکی این شهر به مرز سوریه و نگرانی از امنیت شرکت‌کنندگان جشنواره در بیروت برگزار شد.

به رغم بمبگذاری و حمله‌های اخیر در حوالی بعلبک، رئیس کمیته برگزاری جشنواره به امن بودن آن اطمینان داشت.

نَیلا دِ فریج رئیس کمیته برگزاری جشنواره موسیقی بین‌المللی بعلبک می گوید: خیلی‌ها در مورد آمدن به بعلبک شک دارند. ولی همانطور که می‌بینید کنسرت امشب پر شده و حتی یک صندلی خالی وجود ندارد. ما باید به مردم کمک کنیم که نگران مسائل امنیتی نباشند، چون کشور باید به زندگی ادامه بدهد.

جشنواره با هنرنمایی عاصی الحلانی خواننده لبنانی گشایش یافت.

عاصی اِلحلانی خواننده لبنانی می گوید: خدا را شکر که جشنواره امن است و بعلبک مانند همیشه به مردم خوشامد می گوید. همانطور که قبلاً گفته‌ام مردم لبنان می لرزند ولی هرگز نمی افتند. ما مانند خرابه‌های بعلبک هستیم . به رغم خطرها و چالش‌ها مقاومیم. انفجارها ممکن است مردم را بکشد ولی از میان بردن اراده، فرهنگ و آینده بهتر مردم غیرممکن است.

جشنواره موسیقی بعلبک برای یک ماه ادامه خواهد داشت و علاوه بر هنرمندان لبنانی هنرمندان بین‌المللی از کشورهای فرانسه، تونس و رومانی نیز در آن شرکت دارند.

XS
SM
MD
LG