لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۴

تعداد قربانیان انفجار بیروت به ۲۲ رسیدمقامهای لبنان می گویند تعداد تلفات انفجار اتومبیل روز پنجشنبه در حومه بیروت به ۲۲ نفر رسیده است. بیش از ۲۰۰ نفر در این انفجار مجروح شدند. تحقیقات درباره انفجار ادامه دارد و تاکنون کسی دستگیر نشده است.
منطقه روئیس در حومه بیروت که انفجار در آن صورت گرفته است، مقر حزب الله لبنان به شمار می رود.

یک گروه ضد ضد حزب الله که خود را «سپاه عایشه» می خواند مسئولیت انفجار را بر عهده گرفته است.
صحنه هایی که توسط تلویزیون از انفجار نشان داده شد، شامل ساختمان های درهم شکسته و مخروبه، اتومبیلهای سوخته، و مجروحانی است که راه می روند. تلویزیون بیروت همچنین گفت در نزدیکی محل انفجار صدای شلیک و مبادله تیراندازی شنیده می شد.
امدادگران با استفاده از نردبان به کمک ساکنان ساختمانهای مخروبه شتافتند
این دومین انفجاری است که در این منطقه از زمان پیوستن نیروهای حزب الله به نیروهای بشار اسد در جنگ داخلی سوریه، روی می دهد. نخستین انفجار در همین منطقه در ماه گذشته ۵۰ نفر را مجروح کرد.

اندک مدتی پس ازانفجار ویدیویی بر روی اینترنت ظاهر شد که در آن ۳ مرد نقابدار در مقابل یک پرچم سفید منقوش به شعار «اشهد ان لا اله الاالله» ایستاده اند. یکی از سه نفر که پیامی را قرائت می کند می گوید این انفجار دومین پیام به حسن نصرالله رهبر حزب الله است.
رهبران لبنان روز پنجشنبه انفجار را محکوم کردند و نجیب میقاتی جانشین نخست وزیر روز جمعه را عزای ملی اعلام کرد.

این انفجار پس از آن صورت گرفت که اپوزیسیون سوریه تهدید کرد قرارگاه های حزب الله درجنوب بیروت و شهرهای حرمل و بعلبک در دره بقاع را هدف خواهند گرفت.
XS
SM
MD
LG