لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۴

قاسم شعله‌سعدی و آرش کیخسروی دو وکیل به ۶ سال زندان محکوم شدند


دادگاه انقلاب این دو را به اتهام «اجتماع و تبانی» به ۵ سال و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال زندان محکوم کرده است.
دادگاه انقلاب این دو را به اتهام «اجتماع و تبانی» به ۵ سال و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال زندان محکوم کرده است.

قاسم شعله‌سعدی و آرش کیخسروی دو وکیل دادگستری که تابستان سال جاری بازداشت شده بودند، هر یک از سوی دادگاه انقلاب به ۶ سال زندان محکوم شده‌‌اند.

«ابوذر نصراللهی» وکیل مدافع آرش کیخسروی به ایسنا گفت موکلش از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به اتهام «اجتماع و تبانی» به ۵ سال و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال زندان محکوم شده است.

به گفته نصراللهی برای قاسم شعله‌سعدی هم حکم مشابهی صادر شده است.

این حکم در دادگاه بدوی صادر شده و این دو می‌توانند نسبت به آن اعتراض کنند.

قاسم شعله‌سعدی و آرش کیخسروی روز ۲۷ مردادماه و به همراه یک وکیل دادگستری و چند فعال مدنی دیگر مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی بازداشت شده بودند. قاسم شعله‌سعدی روز ۱۳ آبان ماه از زندان آزاد شد، اما بازداشت آرش کیخسروی هم‌چنان ادامه دارد.

قاسم شعله‌سعدی آن زمان اعلام کرده بود که در اعتراض به نظارت استصوابی در مقابل مجلس حاضر می‌شود. او با اشاره به این‌که وضعیت کشور «نتیجه سلب حق حاکمیت ملت از طریق سنت سیئه نظارت استصوابی است»، اعلام کرده بود که «پرچم مبارزه با نظارت استصوابی را به دوش خواهد گرفت.»

آرش کیخسروی طی سال‌های اخیر نیز وکالت تعدادی از پرونده‌های سیاسی از جمله پرونده خانواده کاووس سیدامامی را بر عهده دارد. سیدامامی از جمله بازداشت‌شدگان در پرونده مربوط به فعالان محیط زیست بود که پس از چندی مسئولان جمهوری اسلامی اعلام کردند در زندان خودکشی کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG