لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۳

ابراز نگرانی دو قانونگذار آمریکایی از ماژول‌های بی‌سیم ساخت چین


جسیکا روزن وورسل، رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا
جسیکا روزن وورسل، رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا

دو قانونگذار آمریکایی از کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا خواستند تا به پرسش‌هایی در مورد نگرانی‌های امنیتی احتمالی ماژول‌های بی‌سیم ‌تولید شده توسط شرکت‌های چینی پاسخ دهد.

مایک گالاگر، رئیس جمهوریخواه کمیته منتخب مجلس نمایندگان آمریکا در امور چین، و راجا کریشنامورتی، دموکرات ، در نامه‌ای به جسیکا روزن وورسل، رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا هشدار دادند که تجهیزات پزشکی، وسایل نقلیه و تجهیزات کشاورزی آمریکا در صورتی که ماژول‌های بی‌سیمشان تولید چین باشند می‌توانند از راه دور قابل دسترسی و کنترل چین قرار بگیرند.

ماژول‌های بی‌سیم، ابزاری هستند که اینترنت اشیاء یا «آی‌او‌‌تی» را به شبکه اینترنت وصل می‌کنند.

قانونگذاران آمریکایی با اشاره به اینکه این ابزار معمولاً از راه دور کنترل می‌شوند و پیوند ضروری بین لوازم و اینترنت هستند استدلال کردند که ممکن است چین را قادر به استخراج داده‌ها و یا قطع ارتباط اینترنت اشیاء با شبکه کند.

در ماه سپتامبر، کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا، شرکت‌ مخابراتی چینی «پسیفیک نتوورکس»، شرکت «کام‌نت» و «چاینا یونی‌کام» را به‌عنوان تهدیدی علیه امنیت ملی آمریکا معرفی کرد.

قانونگذاران از کمیسیون ارتباطات پرسیده‌اند که آیا به ماژول‌های بی‌سیم متعلق به چین رسیدگی خواهد کرد و آیا صدور گواهینامه برای ماژول‌های مورد استفاده در تجهیزات ارتباطی قادر به رسیدگی به این معضل به طور مؤثر خواهند بود یا خیر.

در سال ۲۰۲۲، سفارت چین در واشنگتن گفت که کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا، از قدرت دولتی خود «سوء‌استفاده» کرده و به اپراتورهای مخابراتی چینی حمله کرده است.

XS
SM
MD
LG