لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۲

مشارکت وزارت خارجه آمریکا در برنامه حمایت از مهاجران افغانستانی 


آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا
آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا

وزارت خارجه آمریکا از مشارکت خود در برنامه «مرکز حمایت اجتماعی» (سی‌اس‌اچ) که بخشی از پروژه گروه «مشاوران خیریه راکفلر» برای حمایت از مهاجران افغانستانی است، خبر داد.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، در بیانیه‌ای گفته است که هدف از راه‌اندازی‌ این برنامه، ایجاد فرصت‌های مؤثرتر برای افراد و گروه‌های مختلف در سراسر آمریکا است تا بتوانند به صورت هدفمند از افغانستانی‌‌هایی که به ایالات متحده آمریکا آمده‌اند پشتیبانی کنند و با تشکیل گروه‌های حمایتی، به آنها کمک کنند تا هنگام ‌ورود به آمریکا، بتوانند برای زندگی در کشور جدید آماده شوند.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است که در پی ورود ده‌ها هزار افغانستانی به ایالات متحده، آمریکایی‌ها از اقشار مختلف برای کمک به این افراد و استقبال از آنها ابراز علاقه و آمادگی کرده‌اند.

این برنامه به علاقمندان اجازه می‌دهد که مستقیما در فرآیند خوشامدگویی و حمایت از مهاجران تازه‌ وارد برای خو گرفتن به زندگی جدید خود مشارکت داشته باشند و نقش مؤثری در روند تطبیق افغانستانی‌ها با جامعه آمریکا ایفا کنند.

برنامه «مرکز حمایت اجتماعی»، در ۹۰ روز نخست ورود مهاجران افغان تبار به آمریکا، خدمات پشتیبانی مالی، تأمین مسکن ، مایحتاج اولیه و تسهیل دسترسی به مزایای دولتی، ایالتی، و محلی را در اختیار آنها قرار خواهد داد.

XS
SM
MD
LG