لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۳

مراسم اعطای جوایز گرمی موسیقی لاتین؛ پزشک و موزیسین اهل اروگوئه بیشترین جایزه را گرفت


مراسم اعطای جوایز گرمی موسیقی لاتین در «اِم جی اِم گراند» لاس وگاس برگزار شد.

مراسم امسال با اجرای هیجان انگیز و پرانرژی «مارک آنتونی»، «ویل اسمیت» و «بد بانی» آغاز شد که ترانه «خوب است» ( به اسپانیایی Esta Rico ) را اجرا کردند.

انتخاب برنده ها، امسال بسیار هوشمندانه انجام شده بود و از هر ژانری تجلیل شد.

«خورخه دِرِکسلِر»، موزیسین اهل اروگوئه که متخصص گوش و خلق و بینی نیز هست، یکی از بزرگترین برنده های شب بود که سه جایزه از جمله جایزه بهترین ترانه سال را برای اثری به نام «تلفونیا» گرفت.

«درکسلر» همانند پدر و مادرش پزشک شد ولی از کودکی به موسیقی علاقه داشت و پیانو می نواخت.

او پس از پایان تحصیلات پزشکی، در رشته موسیقی درس خواند و دو آلبوم ضبط کرد.

«خورخه درکسلر»، در سال ۲۰۰۴ به شهرت جهانی رسید؛ زمانی که برای ترانه فیلم «خاطرات موتورسیکلت» برنده جایزه اسکار شد.

از دیگر هنرمندانی که در مراسم اعطای جوایز گرمی موسیقی لاتین خوش درخشیدند، می توان به «لوئیس میگِل» مکزیکی اشاره کرد که جایزه بهترین آلبوم سال را گرفت اما در مراسم حضور نداشت.

«روزالیا»، خواننده اسپانیایی، جایزه بهترین اجرای تلفیقی را گرفت و اجرایی درخشان نیز روی صحنه داشت.

«جِی بالوین»، در هشت رشته نامزد دریافت جایزه گرمی موسیقی لاتین شده بود اما تنها یک جایزه گرفت ولی اجراهایش روی صحنه در شبکه های اجتماعی سر و صدای زیادی کرد از جمله اجرای مشترکی که با «نیکی جم» داشت.

از دیگر لحظه های به یادماندنی، اجرای «آنجلا آگیلار»، دختر پانزده ساله «پیپه آگیلار»، موزیسین مشهور روی صحنه بود که با لباس منحصر بفرد و اجرای ترانه ای در مورد مادری که فرزندی را از دست داده، توجه تماشاگران و کاربران شبکه های اجتماعی را به خود جلب کرد.

در مراسم امسال اعطای جوایز گرمی موسیقی لاتین، به مسائل جدی از جمله معضل مهاجران غیرقانونی در آمریکا نیز اشاره شد.

همچنین «آنا دلا رگه را» و «کارلوس ریورا» مجریان برنامه در بخشی از سخنان‌شان بر ضرورت پیشگیری از خشونت های مسلحانه تأکید کردند و اینکه مردم می توانند از طریق موسیقی به یکدیگر نزدیکتر شوند.

جوایز گرمی موسیقی لاتین توسط «آکادمی ضبط لاتین» که شاخه ای از «آکادمی ضبط» آمریکا است، برگزار می شود و از بهترین های صنعت موسیقی لاتین در سراسر دنیا تجلیل می کند. آثاری که برای دریافت جوایز رقابت می کنند اغلب به زبانهای اسپانیایی و یا پرتغالی هستند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG