لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۹

موارد ابتلا به کووید۱۹ در جهان به مرز ۱۰۰ میلیون نفر نزدیک می‌شود


شهروندان نیویورکی در صف واکسیناسیون کووید۱۹ در ترمینال ارتش در شهر بروکلین - ۲۱ ژانویه ۲۰۲۱
شهروندان نیویورکی در صف واکسیناسیون کووید۱۹ در ترمینال ارتش در شهر بروکلین - ۲۱ ژانویه ۲۰۲۱

بخش انگلیسی صدای آمریکا - بنا بر آمار مرکز اطلاعات مربوط به ویروس کرونای دانشگاه جانز هاپکینز، جهان در آستانه رسیدن به ۱۰۰ میلیون مورد بیماری کووید۱۹ است و بیش از دو میلیون نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند.

ویروس کرونا همچنان به طور سرسام‌آور و غیر قابل پیشگیری، به بیماری و مرگ در آمریکا ادامه می‌دهد.

دانشگاه جانز هاپکینز در ساعات اولیه روز یکشنبه ۵ بهمن گزارش داد که ایالات متحده آمریکا نزدیک به ۲۵ میلیون مبتلا به کووید۱۹ داشته است و بیش از ۴۱۷ هزار تن از آنها جان خود را از دست داده‌اند.

طبق این آمار، آمریکا هنوز، هم از نظر تعداد مبتلایان و هم از نظر تعداد تلفات، در راس جدول همه‌گیری جهانی ویروس کرونا باقی مانده است.

بعد از آمریکا، هند با ۱۰.۶ میلیون مبتلا و ۱۵۳ هزار تلفات در ردیف دوم، و برزیل با نزدیک به ۹ میلیون مورد ابتلا و بیش از ۲۱۶ هزار مورد تلفات، در ردیف سوم قرار گرفته‌اند.

تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی می‌گوید، واکسن کووید می‌تواند همه‌گیری جهانی را تحت کنترل در آورد. در حال حاضر واکسیناسیون در بیش از ۵۰ کشور جهان جریان دارد؛ هرچند به جز دو کشور، بیشتر این کشورها کشورهایی با درآمد بالا یا متوسط هستند.

آقای ادهانوم گفت: «ما باید با یکدیگر به عنوان یک خانواده جهانی وارد عمل شویم تا از عرضه سریع و عادلانه واکسن اطمینان حاصل کنیم.»

XS
SM
MD
LG