لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۷

با اوج گرفتن بیماری کووید-۱۹ در پاکستان سازمان بهداشت جهانی از آن کشور خواست تعطیلی‌‌های «متناوب» اعمال کند


خانواده ای در حال خرید در بازار راولپندی در پاکستان برای کمک به محدود کردن گسترش ویروس کرونا ماسک به صورت زده اند. ۲ ژوئن ۲۰۲۰
خانواده ای در حال خرید در بازار راولپندی در پاکستان برای کمک به محدود کردن گسترش ویروس کرونا ماسک به صورت زده اند. ۲ ژوئن ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ با اوج گرفتن شمار موارد تازه ابتلا به ویروس کرونا در پاکستان طی چند روز گذشته، «سازمان بهداشت جهانی» از آن کشور می‌خواهد دور تازه‌ای از قرنطینه را اعمال کند.

پالیتا ماهیپالا، نماینده «سازمان بهداشت جهانی»، در نامه ای به مقام های بهداشت در «پنجاب»، بزرگترین ایالت پاکستان، توصیه کرده است محدودیت های متناوب «دو هفته در میان» را اعمال کنند و ظرفیت انجام آزمایش تشخیص «کووید۱۹» را دو برابر کرده و به ۵۰ هزار مورد در روز برسانند.

این کشور با جمعیت اکثریت مسلمان از ۱۱۳۷۰۲ مورد ابتلا به ویروس کرونا و بیش از ۲۱۰۰ مورد مرگ، شامل ۱۰۵ جان‌باخته در روز سه شنبه، خبر داده است.

نماینده سازمان بهداشت جهانی می گوید موارد ابتلا پس از کاهش قرنطینه اعمال شده در اوایل ماه مه اوج گرفته است.

عمران خان، نخست وزیر پاکستان، از اعمال محدودیت‌های سراسری مشابه دیگر کشورها در پاکستان خودداری کرده است و می گوید چنین اقدامی اثراتی ویرانگر بر اقتصاد، به خصوص بر قشر فقیر، خواهد داشت.

گزارش‌ها از هند، کشور همسایه پاکستان، از احتمال افزایش تعداد مبتلایان به «کووید۱۹» در دهلی نو در پایان ماه ژوئیه به ۵۵۰ هزار نفر حکایت دارد. پایتخت هند در صورت ادامه روند کنونی دست کم به ۸۰ هزار تخت بیمارستانی نیاز دارد.

XS
SM
MD
LG