لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۱۷

مقام کاخ سفید: شرکت‌کنندگان در گردهمایی انتخاباتی پرزیدنت ترامپ «احتمالا» باید ماسک به صورت بزنند


پرزیدنت دونالد ترامپ در یک گردهمایی انتخاباتی در کارولینای جنوبی. ۲۸ فوریه ۲۰۲۰
پرزیدنت دونالد ترامپ در یک گردهمایی انتخاباتی در کارولینای جنوبی. ۲۸ فوریه ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ لری کادلو، مشاور اقتصادی کاخ سفید، می گوید هزاران شرکت‌کننده در گردهمایی انتخاباتی پرزیدنت دونالد ترامپ، شنبه آینده، در اوکلاهما احتمالا باید برای پرهیز از گسترش ویروس کرونا ماسک به صورت بزنند.

انتظار می رود در حدود ۱۹ هزار نفر در مرکز «بوک» در اولین گردهمایی انتخاباتی پرزیدنت ترامپ طی سه ماه گذشته شرکت کنند.

کادلو روز یکشنبه در مصاحبه ای با شبکه خبری «سی ان ان» گفت کارگران و کارمندان با بازگشت به کارهایشان در پی تعطیلی‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا باید مقررات فاصله‌گذاری اجتماعی و زدن ماسک را رعایت کنند.

او در پاسخ به پرسشی درباره این که آیا مقررات مذکور شامل حال شرکت‌کنندگان در گردهمایی انتخاباتی ترامپ هم می‌شود گفت: «بله، احتمالا می‌شود.»

سناتور جمهوریخواه جیمز لنکفورد از ایالت اوکلاهما، یکی از حامیان بزرگ پرزیدنت ترامپ، درباره اطمینان از حفظ سلامت مردم در گردهمایی گفت نمی‌داند چگونه چنین خواهد شد، ولی او قصد دارد در آن جمع حضور داشته باشد.

ستاد انتخاباتی پرزیدنت ترامپ ادعا می کند ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر برای شرکت در گردهمایی در شهر «تولسا» درخواست تهیه بلیط داده‌‌اند. اوکلاهما از جمله ایالت‌هایی است که به شدت حامی رئیس‌جمهوری آمریکا است.

هر کس که درخواست بلیط کرده است باید موافقت کند که خطر قرار گرفتن در معرض «کووید۱۹» را در هر مکان عمومی می پذیرد و در صورت ابتلا به ویروس از ستاد انتخاباتی پرزیدنت ترامپ یا محل برگزارکننده گردهمایی شکایت نخواهد کرد.

XS
SM
MD
LG