لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۲

شهر واشنگتن تلاش‌هایش را برای کسب میزبانی بازی‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۲۶ آغاز کرد


نمایی از استادیوم آئودی شهر واشنگتن که محل بازی‌های تیم فوتبال دی‌سی یونایتد است
نمایی از استادیوم آئودی شهر واشنگتن که محل بازی‌های تیم فوتبال دی‌سی یونایتد است

شهر واشنگتن، پایتخت ایالات متحده آمریکا،‌ می‌خواهد یکی از شهرهای میزبان بازی‌های جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۶ باشد.

به گزارش بخش ورزشی سایت شبکه تلویزیونی «ان بی سی»، شهردار واشنگتن روز سه شنبه از علاقه پایتخت آمریکا برای میزبانی تعدادی از این مسابقات خبر داد. جام جهانی ۲۰۲۶ به صورت مشترک در کشورهای آمریکای شمالی - یعنی در ایالات متحده، کانادا، و مکزیک - برگزار خواهد شد.

شهردار واشنگتن در بیانیه خود تأکید کرد که این شهر «به عنوان پایتخت ورزش و منطقه قهرمانان» شایسته میزبانی جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۶ است.

این نخستین باری است که میزبانی جام جهانی فوتبال به طور مشترک به ۳ کشور مختلف اعطا می شود.

براساس گزارش‌های موجود، ۸۰ مسابقه جام جهانی فوتبال در ۱۶ شهر آمریکای شمالی برگزار خواهد شد، که ۱۰ شهر آن در ایالات متحده است و ۶ شهر دیگر میان کانادا و مکزیک تقسیم می‌شود.

شهر واشنگتن با تشکیل کمیته ویژه‌ای، تلاش‌های خود برای کسب این میزبانی را آغاز کرده است و یکی از مدعیان جدی در آمریکا محسوب می‌شود.

این شهر در جام جهانی ۱۹۹۴ آمریکا نیز یکی از ۹ شهر میزبان در این کشور بود. همچنین تعدادی از مسابقات فوتبال بازی‌های المپیک سال ۱۹۹۶ آتلانتا و همچنین جام‌های جهانی زنان در سال‌های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۳ میلادی نیز در پایتخت آمریکا برگزار شد.

ورزش فوتبال در منطقه واشنگتن طرفداران زیادی دارد. شهر واشنگتن و مناطق اطراف دارای چند ورزشگاه بزرگ، از جمله استادیوم تازه تأسیس و مدرن «آئودی»، محل برگزاری مسابقات تیم «دی سی یونایتد»، است.

XS
SM
MD
LG