لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۱۰

مستند «دختران لاکوتا» ساخت صدای آمریکا برنده جایزه «گریسی» شد


فیلم «دختران لاکوتا»
فیلم «دختران لاکوتا»

فیلم «دختران لاکوتا»، مستندی درباره موفقیت‌ها و دستاوردهای دختران قبیله «اوگالا لاکوتا» که ساکن کمپ یا اقامتگاه بومیان آمریکایی «پاین ریج» در داکوتای جنوبی هستند، برنده جایزه «گریسی» در بخش برنامه‌های اینترنتی اصلی خبری و مستند شد.

بنیاد اتحاد برای زنان در رسانه‌ها «ای‌دبلیو‌ام‌اف»، سازمان اهدا‌کننده جوایز، اسامی برنده‌های چهل ‌‌و ششمین دوره جوایز «گریسی» را نهم ژوئن در لس آنجلس اعلام کرد.

ویکتوریا کوپچینتسکی، روزنامه‌نگار بخش روسی صدای آمریکا که در نیویورک مستقر است، این مستند ۳۳ دقیقه‌ای را نوشته، و کارگردانی کرده است.

در تولید این مستند، ولادیمیر بدیکوف به عنوان فیلمبردار، و جوی وگنر، که آنها نیز در بخش روسی هستند، مشارکت داشتند.

تیم‌ صدای آمریکا پبش از همه‌گیری ویروس کرونا موفق به کسب مجوز فیلمبرداری و مصاحبه با زنان و دختران قبیله لاکوتا در کمپ پاین ریج شد؛ مجوزی که معمولا به سختی اعطا می‌شود.

این زنان و دختران در مستند «دختران لاکوتا»، به بیان روایات زندگی، تجربیات، و داستان‌های شخصی خود می‌پردازند.

یولاندا لوپز، سرپرست صدای آمریکا، در پیامی به گروه روسی صدای آمریکا از بابت ساخت این‌ فیلم مستند و دریافت جایزه گریسی تبریک گفت.

او در ادامه افزود که دریافت این‌ جایزه به معنای به رسمیت شناختن ظرفیت برنامه‌های صدای آمریکا است، و نمونه دیگری از روش‌های گوناگون و جذاب صدای آمریکا، برای روایت داستان آمریکا محسوب می‌شود.

جوایز گریسی به یاد نام گریسی آلن، هنرمند فقید آمریکایی، و به منظور قدردانی از برنامه‌های نمونه‌ای که توسط زنان، برای زنان، و یا درباره زنان ساخته می‌شود، اهدا می‌گردد.

XS
SM
MD
LG