لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۵

مقررات شرکت در بازی‌های المپیک توکیو اعلام شد؛ واکسن الزامی نیست


کمیته بین المللی المپیک از کشورها خواسته است تا تیم‌های خود را پیش از ورود به توکیو واکسینه کنند.
کمیته بین المللی المپیک از کشورها خواسته است تا تیم‌های خود را پیش از ورود به توکیو واکسینه کنند.

برگزارکنندگان بازی‌های المپیک توکیو اعلام کردند که برای شرکت در بازی‌های امسال، ورزشکاران و مسئولان نیازی به دریافت واکسن کووید-۱۹ نخواهند داشت.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، این در حالی است که کمیته بین المللی المپیک اولین نسخه خود از «دفترچه راهنمای» توکیو ۲۰۲۰ را منتشر کرد. این دفترچه قوانین و مقررات ایمنی مسابقات المپیک را که از چند ماه دیگر اعمال خواهد شد، فهرست کرده است.

هر چند واکسینه شدن برای شرکت در بازی‌ها الزامی نیست، کمیته بین المللی المپیک می‌گوید که کماکان به کشورها توصیه می‌کند که تیم‌های خود را پیش از ورود به توکیو واکسینه کنند.

برگزارکنندگان گفتند: «این به منظور فراهم کردن محیطی ایمن برای برگزاری بازی‌ها و همچنین احترام به مردم ژآپن است. به این ترتیب آنها اطمینان خواهند داشت که اقدامات لازم برای حفاظت از شرکت‌کنندگان و ژاپنی‌ها انجام شده است.»

دفترچه راهنمای توکیو همچنین از تمامی کسانی که در بازی‌ها شرکت می‌کنند خواسته است اپلیکیشن ردیابی ویروس دولت ژاپن را دانلود کرده و فعالیت‌های خود در دوره چهارده روزه سفر به آن کشور را ثبت کنند.

کمیته بین‌المللی المپیک همچنین در آغوش گرفتن و دست دادن را ممنوع کرده است و از تماشاگران خواسته است تا از آواز خواندن و شعار دادن خودداری کنند.

XS
SM
MD
LG