لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۸

هشدار وزارت امنیت داخلی آمریکا: بیستمین سالگرد ١١ سپتامبر می‌تواند الهام‌بخش حملات افراط‌گرایانه شود


یکی از سوگواران روی نام کیونگ هی (کیسی) در بنای یادبود و موزه ١١ سپتامبر در نیویورک گل و عکس می‌گذارد؛ جمعه ١١ سپتامبر ٢٠٢٠
یکی از سوگواران روی نام کیونگ هی (کیسی) در بنای یادبود و موزه ١١ سپتامبر در نیویورک گل و عکس می‌گذارد؛ جمعه ١١ سپتامبر ٢٠٢٠

وزارت امنیت داخلی آمریکا در آستانه بیستمین سالگرد حملات تروریستی ١١ سپتامبر اعلام کرده است که سالگرد این حادثه می‌تواند الهام‌بخش حملات افراط‌گرایانه شود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت امنیت داخلی آمریکا بدون این که در بولتن سیستم مشورتی ملی تروریسم خود به تهدید خاصی اشاره کند، خاطرنشان کرده است که ایالات متحده در «محیط تهدید شدید» قرار دارد و این شرایط در نتیجه عواملی همانند افراط‌گرایان تندرو متاثر از تنفر نژادی و قومی و رنجش‌های ناشی از محدودیت‌های اعمال‌شده در دوره همه‌گیری کرونا تقویت می‌شود.

این بولتن وزارت امنیت داخلی آمریکا حاصل اطلاعات جمع‌آوری شده توسط سازمان‌ها و ادارات مخصوص اجرای قانون است و در راستای نسخه مشابهی است که در ماه مه انتشار یافت. این وزارتخانه می‌گوید افراط‌گرایی داخلی همچنان یک تهدید ملی است و دست‌کم برای بقیه سال جاری،‌ یک تهدید باقی خواهد ماند.

این وزارتخانه همچنین به انتشار نخستین نسخه انگلیسی‌زبان یک مجله توسط گروه القاعده در شبه‌جزیره عربستان پس از چهار سال، و احتمالا به مناسبت سالگرد حملات تروریستی ١١ سپتامبر، اشاره کرده است.

در این بولتن وزارت امنیت داخلی آمریکا همچنین آمده است که رسانه‌های مرتبط با حکومت‌های روسیه، چین، و ایران به گسترش تئوری‌های توطئه در مورد منشا ویروس کرونا و موثر بودن واکسن‌ها علیه کووید-١٩ کمک کرده‌اند و در برخی موارد به گسترش تنفر نژادی علیه آسیایی‌تبارها دامن زده‌اند.

XS
SM
MD
LG