لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۸

کنفرانس خبری مایک پمپئو در لندن؛ گفتگو برای تمدید تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی


آقای پمپئو در این کنفرانس خبری در لندن به همراه همتای بریتانیایی خود شرکت کرد.
آقای پمپئو در این کنفرانس خبری در لندن به همراه همتای بریتانیایی خود شرکت کرد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، به همراه دومنیک راب، همتای بریتانیایی خود، دقایقی پیش در یک کنفرانس خبری شرکت کرد. آقای پمپئو در سخنان خود گفت که در مذاکرات دو طرفه به موضوع ایران نیز اشاره شده است.

آقای پمپئو با اشاره به سیاست آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران، از موضع قدرت‌های اروپایی در این مورد استقبال کرد.

آقای پمپئو گفت: «من هم با نخست وزیر و هم با وزیر خارجه بریتانیا در مورد اهمیت تمدید تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه جمهوری اسلامی ایران صحبت کردم. ما از بیانیه اخیر بریتانیا، فرانسه، و آلمان، که در آن تشخیص داده‌اند انقضای این تحریم تاثیرات قابل توجهی بر امنیت و ثبات منطقه‌ای خواهد داشت،‌ استقبال می‌‌کنیم.»

وزیر خارجه آمریکا همچنین افزود: «من همچنین از مردم و دولت بریتانیا برای نقش‌ آن‌ها در کمک به رهبری ساختار امنیت دریانوردی در خلیج فارس و دریای عمان تشکر می‌کنم. این یک رهبری واقعی از سوی یک متحد واقعی است.»

کنفرانس خبری وزرای خارجه آمریکا و بریتانیا روز سه‌شنبه در لندن برگزار شد.
کنفرانس خبری وزرای خارجه آمریکا و بریتانیا روز سه‌شنبه در لندن برگزار شد.

آقای پمپئو همچنین از دیگر مطالب مورد مذاکره میان دو طرف را روابط تجاری دوجانبه آمریکا و بریتانیا، و چالش‌های به وجود آمده توسط حزب کمونیست چین - از جمله «همه‌گیری قابل اجتناب» ناشی از «ویروس ووهان»‌، سرکوب آزادی‌ها در هنگ‌کنگ، تحرکات نظامی در دریای چین جنوبی، رویارویی نظامی آن کشور با هند، و نیز چالش‌های مرتبط با شبکه‌های هواوی - برشمرد.

آقای راب نیز از موضوعاتی مانند نگرانی‌های مرتبط با اقدامات چین در هنگ‌کنگ، نگرانی‌های مربوط به اینترنت نسل پنجم ۵جی، همکاری‌های دوجانبه تجاری، و چالش‌های بین‌المللی - از جمله ایران و روسیه - به عنوان اهم مسائل مورد گفت‌و‌گو یاد کرد. وی تاکید کرد که دو کشور همواره با مشارکت یکدیگر، در رویارویی با چالش‌ها و موانع موجود، موفقیت‌های به مراتب بیشتری داشته‌اند.

XS
SM
MD
LG