لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۳

پرزیدنت ترامپ دستور داد نیروهای گارد ملی از شهر واشنگتن خارج شوند


پرزیدنت ترامپ هفته پیش نمادین از کاخ سفید تا کلیسای مشهور نزدیک آن قدم زد.
پرزیدنت ترامپ هفته پیش نمادین از کاخ سفید تا کلیسای مشهور نزدیک آن قدم زد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، از فرمان خود برای پایان دادن به حضور نیروهای گارد ملی در واشنگتن‌ پایتخت آمریکا خبر داد.

پرزیدنت دونالد ترامپ روز یکشنبه ۱۸ خرداد در یک توئیت نوشت که «همین الان دستور دادم نیروهای گارد ملی‌مان روند عقب‌نشینی از واشنگتن دی‌سی را آغاز کنند.»

او در ادامه با اشاره به این که «همه چیز تحت کنترل کامل است» افزود که «آن‌ها [نیروهای گارد ملی] به خانه می‌روند، اما در صورت نیازمی‌توانند سریع برگردند.»

پرزیدنت ترامپ همچنین در توئیت خود نوشت که « شب گذشته معترضان بسیار کمتری نسبت به آنچه که پیش‌بینی شده بود، آمدند.»

رئیس جمهوری آمریکا پیش از این چهارشنبه شب ۱۴ خرداد در گفتگو با تلویزیون «نیوزمکس» درباره مرگ جرج فلوید در مینیاپولیس گفت: «حادثه وحشتناکی بود و هرگز نباید اتفاق می‌افتد. این یک اتفاق بد بود.»

پرزیدنت ترامپ همچنین درباره اعزام نیروی نظامی به شهرها برای مقابله با افراطی‌ها گفت که فکر نمی‌کند نیازی به اعزام نیروهای نظامی به شهرهای آمریکا برای مقابله با اعتراضات وجود داشته باشد.

در روزهای گذشته برخی شهرهای آمریکا شاهد اعتراض‌هایی به خاطر مرگ جرج فلوید بود. جرج فلوید مرد ۴۶ ساله آمریکایی‌ آفریقایی‌تباری بود که روز دوشنبه ۵ خرداد توسط مامور پلیس سفیدپوست شهر مینیاپلیس در ایالت مینه‌سوتا به ظن کلاهبرداری بازداشت شد.

پلیسی که او را بازداشت کرد، برای چند دقیقه پایش را روی گردن جرج فلوید گذاشت و در نهایت فلوید در بازداشت درگذشت. پلیس بعدا گفت، فلوید هنگام دستگیری مقاومت می‌کرد. با این حال این پلیس و سه مامور دیگر اخراج شدند و شهردار مینیاپولیس علیه این پلیس اعلام جرم کرد.

پرزیدنت ترامپ پیشتر خواستار تحقیق اف‌بی‌آی و دادستان کل آمریکا در این مورد شده بود.

XS
SM
MD
LG