لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۷

پرزیدنت ترامپ: ما در تلاش برای شکست ویروس نامرئی چینی، متحد هستیم


پرزیدنت ترامپ دوشنبه غروب در کاخ سفید با سران حزب جمهوریخواه در کنگره دیدار کرد.
پرزیدنت ترامپ دوشنبه غروب در کاخ سفید با سران حزب جمهوریخواه در کنگره دیدار کرد.

رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه پس از دیدار با سران حزب جمهوریخواه در کنگره، گفت که همه در تلاش برای شکست «ویروس نامرئی چینی» متحد هستند.

پرزیدنت دونالد ترامپ دوشنبه ۳۰ تیرماه در توئیتر خود نوشت:‌ «در تلاش برای شکست ویروس نامرئی چینی متحد هستیم و خیلی‌‌ها می‌گویند این یک عمل میهن‌پرستانه است که اگر نمی‌توانید فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنید، ماسک بزنید. هیچ کس از من، رئیس‌جمهوری محبوب شما، وطن‌پرست‌تر نیست.»

تلاش‌ها برای کمک به مردم و مشاغل کوچک در آمریکا

روز دوشنبه پرزیدنت ترامپ در کاخ سفید میزبان مچ مکانل رهبر اکثریت جمهوریخواهان در سنا و کوین مک‌کارتی رهبر اقلیت جمهوریخواه در مجلس نمایندگان بود. آنها درباره امکان کمک مالی به مردم و مشاغل کوچک در دوران کرونا مذاکره کردند. در این دیدار وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز حضور داشت.

جمهوریخواهان و اعضای دموکرات در کنگره بر سر بسته کمک به مردم و مشاغل اختلاف نظر دارند. جمهوریخواهان بسته پیشنهادی حدود هزار میلیارد دلاری را در نظر دارند اما دموکرات‌ها می‌گویند باید مبلغ بیشتری به این کار اختصاص داده شود.

دولت و کنگره یکبار با پرداخت ۱۲۰۰ دلار به افراد و کمک‌های بزرگ به مشاغل بزرگ و کوچک توافق کرده بودند اما هنوز درباره دور جدید کمک‌ها توافق نکرده‌اند.

از سرگیری نشست‌های خبری

پرزیدنت ترامپ همچنین گفت که از روز سه‌شنبه نشست‌های خبری درباره کرونا را از کاخ سفید ادامه‌ خواهد داد. رئیس جمهوری آمریکا از فروردین به مدت دو ماه هر روز با مردم و رسانه ها درباره مقابله با کرونا سخن می‌گفت.

براساس آمار دانشگاه جان هاپکینز آمریکا تاکنون در آمریکا ۳ میلیون ۹۶۱ هزار نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۴۳ هزار نفر به خاطر این بیماری جان باخته‌اند.

XS
SM
MD
LG