لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۴

مشاور امنیت ملی کاخ سفید: حال پرزیدنت ترامپ بسیار خوب است؛ دولت کارش را به خوبی انجام می‌دهد


رابرت اوبراین،‌ مشاور امنیت ملی کاخ سفید (عکس از آرشیو)
رابرت اوبراین،‌ مشاور امنیت ملی کاخ سفید (عکس از آرشیو)

مشاور امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید که حال رئیس جمهوری آمریکا، که برای مداوا در بیمارستان والتر رید بستری است، بسیار خوب است و همه فعالیت‌های دولت ایالات متحده به خوبی پیش می‌رود.

رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز یکشنبه در مصاحبه با برنامه «فیس د نیشن» شبکه خبری «سی‌بی‌اس» گفت: «من صبح امروز با رئیس ستاد کارکنان [کاخ سفید] صحبت کردم و خبر خوب این است که حال پرزیدنت بسیار خوب است.»

رابرت اوبراین در ادامه گفت: «پرزیدنت ترامپ واقعا می‌خواهد به خانه خود، کاخ سفید، برگردد و کارش را از سر بگیرد. اما فکر کنم او مدتی دیگر در بیمارستان والتر رید خواهد ماند.»

مشاور امنیتی پرزیدنت ترامپ اضافه کرد: «پزشکان به خاطر رئیس جمهوری در آنجا هستند و می‌خواهند مطمئن شوند که او بهترین مداوا را دریافت خواهد کرد. در هر حال، وضعیت او مساعد است.»

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است در مقطعی رئیس جمهوری اختیارات خود را معاونش تفویض کند، گفت: «نه، این چیزی نیست که فعلا مد نظر باشد. شما پیام ویدیئویی دیشب پرزیدنت ترامد را دیدید ... حال او بسیار خوب است. با این حال ما آماده‌ایم.»

رابرت اوبراین گفت: «ما یک دولت مستحکم داریم و استحکام آن از سکان‌دارش است. ژنرال میلی، مایک پمپئو، و من قرار است بعد از ظهر امروز از کاخ سفید پرزیدنت را در جریان امور بگذاریم.»

آقای اوبراین تاکید کرد: «دولت کارش را به خوبی انجام می‌دهد.»

XS
SM
MD
LG