لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۴

پرزیدنت ترامپ لایحه محافظت از ورزشکاران آمریکا در برابر سوء‌استفاده جنسی را امضا کرد


پرزیدنت ترامپ
پرزیدنت ترامپ

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز شنبه ۱۰ آبان قانونی را امضا کرد که به موجب آن مراقبت بیشتری از ورزشکاران المپیک به عمل خواهد آمد.

بنا بر اعلام کاخ سفید، این قانون اختیارات نظارتی بیشتری را در اختیار هیئت مدیره و نهادهای حاکم بر کمیته المپیک و پارا المپیک آمریکا قرار می‌دهد و تدابیر جدیدی را برای محافظت از ورزشکاران در برابر سوء‌استفاده جنسی، فیزیکی، و روحی فراهم می‌کند.

به گزارش رویترز، قانون توانمندسازی ورزشکاران المپیک، پارا المپیک، و آماتور همچنین بودجه مرکز ورزش امن آمریکا را افزایش می‌دهد و شمار نمایندگان ورزشکاران در کمیته المپیک و پارا المپیک و همچنین در نهاد ملی مدیریت ورزشی ایالات متحده را بیشتر می‌کند.

اگر دو نهاد ورزشی مذکور نتوانند اصلاحات جدید را به پیش ببرند، ساز و کار پیش بینی شده در این قانون عملیاتی خواهد شد و به کنگره اجازه خواهد داد که برای انحلال آنها اقدام کند. این قانون به تصمیم‌‌گیری در مواردی مانند پرونده سوء‌استفاده جنسی پزشک تیم ژیمناستیک آمریکا کمک می‌کند.

لری نصار پزشک سابق تیم‌های ملی ژیمناستیک ایالات متحده بود که در پی یک دادرسی طولانی و پس از شهادت دادن نزدیک به ۱۶۰ ورزشکار آمریکایی که قربانی سوء‌استفاده‌های جنسی او بودند، در نهایت در زمستان ۱۳۹۶ مجموعا به تحمل صدها سال زندان محکوم شد.

XS
SM
MD
LG