لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۳

چالش بازگشایی مدارس در ایالات متحده در بحران همه‌گیری کرونا


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

بخش انگلیسی صدای آمریکا - همه موافق هستند کودکان باید در مدرسه باشند.

در حالی که بازگشایی مدارس در پائیز به جدیدترین مبارزه سیاسی دولت پرزیدنت ترامپ تبدیل شده است، پرسش این نیست که آیا این یک ایده خوب است، بلکه این است که آیا می‌توان از طریق امن انجام شود.

هر چند بودجه فدرال سهم اندکی در تامین بودجه سالانه مدارس در آمریکآ دارد، اما پرزیدنت ترامپ تهدید کرده است که اگر دانش‌آموزان به کلاس‌های درس باز نگردند، ممکن است بودجه نواحی قطع شود.

آموزگاران نیز همین را می‌خواهند. پزشکان هم موافق هستند.

دو اتحادیه بزرگ معلمان در ایالات متحده و همچنین آکادمی پزشکان اطفال پیشتر گفته‌اند: «ما تصدیق می‌کنیم که کودکان با حضور فیزیکی در کلاس‌های درس، بهترین میزان یادگیری را دارند.»

آموزگاران و پزشکان آمریکایی در بیانیه مشترک خود خاطرنشان کرده‌اند: «با این حال، ما باید بازگشایی [مدارس] را به طریقی انجام دهیم که برای همه دانش‌آموزان، آموزگاران، و کارکنان ایمن باشد.»

متخصصان حوزه بهداشت عمومی می‌گویند بازگشایی مدارس بسیاری از همان خطراتی را در پی خواهد داشت که بازگشایی شتابزده مشاغل به دنبال داشت و موارد ابتلا به کووید۱۹ را افزایش داد.

پژوهشگران دانشگاه جانز هاپکینز تخمین زده‌اند آماده‌سازی مدارس آمریکا برای تامین ایمنی دانش‌آموزان در میانه همه‌گیری ویروس جدید کرونا کووید۱۹، حدود ۵۰ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.

سال تحصیلی جدید در بیشتر ایالت‌های مختلف امسال با چند هفته تاخیر آغاز می‌شود.

XS
SM
MD
LG