لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۰۶

رویترز: ایالات متحده روز دوشنبه تحریم‌های تسلیحاتی و موشکی بیشتری را علیه ایران اعمال می‌کند


کاخ سفید، واشنگتن
کاخ سفید، واشنگتن

خبرگزاری رویترز در گزارشی اختصاصی اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه ۳۱ شهریور ماه، تحریم‌هایی را علیه شماری از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی فعال در زمینه برنامه هسته‌ای، موشکی، و تسلیحات متعارف جمهوری اسلامی ایران، اعمال می‌کند.

این خبرگزاری روز یکشنبه ۳۰ شهریور در گزارشی به نقل از یک مقام رسمی ایالات متحده، بدون ذکر نام، نوشت که این تحریم‌ها تقویت‌کننده تحریم‌های بین‌المللی سازمان ملل متحد، که ایالات متحده آمریکا طبق مکانیسم ماشه از شنبه شب بازگردانده است، محسوب می‌شود.

به گزارش رویترز،‌ تحریم‌هایی که دولت آمریکا اعلام می‌کند، اخطاری به روسیه، چین، و متحدان اروپایی است که ممکن است در صورت نقض آن، با مجازات روبرو شوند. این گزارش همچنین می‌گوید که تحریم‌های جدید خریداران و فروشندگان تسلیحات متعارف با ایران را هدف قرار می‌دهد.

این مقام رسمی ایالات متحده همچنین به رویترز گفت که پرزیدنت ترامپ با صدور یک فرمان اجرایی به ایالات متحده آمریکا اجازه می‌دهد تمامی طرف‌های خرید یا فروش تسلیحات متعارف با ایران را ذیل تحریم‌های ثانویه قرار دهد و ارتباط آن‌ها با بازار آمریکا را قطع کند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، شامگاه شنبه ۲۹ شهریور در بیانیه‌ای بازگشت تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران را ، که پس از اجرای توافق هسته‌ای سال ۱۳۹۴ بین جمهوری اسلامی و قدرت‌های جهانی برچیده شده بودند، رسما اعلام کرد.

XS
SM
MD
LG