لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۷

آمریکا روز شنبه از شناسایی بیش از ۶۶ هزار مورد جدید ابتلا به بیماری کووید۱۹ خبر داد


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، هنگام دیدار از بیمارستان نظامی «والتر رید» در حومه واشنگتن برای اولین با ماسک ظاهر شد. ۱۱ ژوئیه ۲۰۲۰
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، هنگام دیدار از بیمارستان نظامی «والتر رید» در حومه واشنگتن برای اولین با ماسک ظاهر شد. ۱۱ ژوئیه ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا - افزایش یکنواخت شمار مبتلایان به ویروس کرونا در برخی از نقاط جهان همچنان ادامه دارد.

بنا به آمار دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا در حال حاضر بیش از ۱۲.۷ میلیون نفر در سراسر جهان به کووید۱۹ مبتلا شده‌اند و بیش از نیم میلیون نفرشان نیز جان‌شان را از دست دادند.

تقریباً یک چهارم از موارد کووید۱۹ جهان در ایالات متحده آمریکا است. این بیماری در آمریکا تاکنون بیش از ۱۳۴ هزار تن تلفات داشته است.

این در حالی است که آمارهای رسمی برخی کشورها مانند ایران، روسیه، و چین قابل راستی‌آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و از این رو نمی‌تواند معتبر و نهایی تلقی شود. با این وجود ارزیابی می‌شود که آمار واقعی بسیار بیشتر از ارقام اعلام شده باشد و مقامات این کشورها در مورد شمار واقعی مبتلایان و جان‌باختگان اطلاع‌رسانی نمی‌کنند.

آمریکا در روز شنبه ۲۱ تیر، ۶۶۵۲۸ مورد جدید از بیماری کووید۱۹ را گزارش داد. در همان روز دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در حالی که ماسک بر چهره داشت از مرکز پزشکی ملی نظامی «والتر رید» دیدن کرد.

پرزیدنت ترامپ گفت: «وقتی در بیمارستان هستید ... به نظر من استفاده از ماسک مهم است.»

XS
SM
MD
LG