لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۴

سفیر آمریکا در واتیکان: دولت پرزیدنت ترامپ از آزادی بین‌المللی مذهبی دفاع می‌کند


مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، و کالیستا گینگریچ، سفیر آمریکا در واتیکان، در دیدار با یکی از مقامات واتیکان (آرشیو)
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، و کالیستا گینگریچ، سفیر آمریکا در واتیکان، در دیدار با یکی از مقامات واتیکان (آرشیو)

سفیر آمریکا در واتیکان می‌گوید که دولت پرزیدنت ترامپ اهمیت ویژه‌ای برای آزادی مذهبی در سراسر جهان قائل است و پاسداری از آزادی‌ مذهبی را سنگ بنای دیپلماسی ایالات متحده می‌‌داند.

کالیستا گینگریچ در یادداشتی که هشتم مهر ماه در وبسایت شبکه خبری فاکس نیوز منتشر شده است نوشت، دفاع از آزادی بین‌المللی مذهبی برای پرزیدنت ترامپ یک اولویت کلیدی در عرصه سیاست است.

خانم گینگریچ در این مقاله نوشته است که پرزیدنت ترامپ در نخستین سال ریاست جمهوری خود در سال ۲۰۱۷ آزادی مذهبی را در راهبرد امنیت ملی آمریکا گنجاند و چند فرمان اجرایی را برای حفظ این آزادی و حق شرکت در موعظه‌های مذهبی صادر کرد.

در ادامه این مطلب آمده است که پرزیدنت ترامپ در سال ۲۰۱۹ میزبان نشستی در سازمان ملل متحد جهت یک فراخوان جهانی برای صیانت از آزادی مذهبی بود و از جامعه بین‌المللی و رهبران تجاری خواست برای پاسداری از این آزادی در جهان همکاری کنند.

خانم گینگریچ در ادامه یادداشت خود می‌نویسد، رئیس جمهوری آمریکا دوم ژوئن سال جاری برای نخستین بار یک فرمان اجرایی را در مورد اولویت دادن به آزادی مذهبی توسط کل دولت ایالات متحده، امضا کرد.

سفیر آمریکا در واتیکان با بیان این که بیش از ۸۰ درصد جمعیت جهان در کشورهایی هستند که آزادی مذهبی محدود یا سرکوب می‌شود، تاکید کرد که طبق فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ، آمریکا هر سال دست کم ۵۰ میلیون دلار جهت ارتقاء آزادی مذهبی در جهان کمک خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG