لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۱

معترضان آمریکایی خواستار اصلاحات در پلیس هستند؛ استقبال از اعلام جرم علیه سه افسر دیگر در پرونده جرج فلوید


تظاهرکنندگان در شهر اوکلند ایالت کالیفرنیا در یک تحصن در اعتراض به مرگ جرج فلوید شرکت کردند. ۳ ژوئن ۲۰۲۰
تظاهرکنندگان در شهر اوکلند ایالت کالیفرنیا در یک تحصن در اعتراض به مرگ جرج فلوید شرکت کردند. ۳ ژوئن ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ معترضان آمریکایی از اقدام دادستان‌ها در ایالت مینه‌سوتا برای ایراد اتهام علیه سه افسر پلیس دیگر در ارتباط با مرگ جرج فلوید، آمریکایی آفریقایی تبار، در بازداشت پلیس، استقبال می کنند و به تظاهرات علیه بدرفتاری پلیس ادامه داده و خواهان اصلاحات ساختاری هستند.

تظاهرات چهارشنبه شب در شماری از شهرها باز هم عموما مسالمت آمیز بود.

در واشنگتن، چند هزار معترض در اطراف کاخ سفید و کنگره دست به تظاهرات زده و در حضور گارد ملی، پلیس، و پرسنل چند سازمان فدرال در خیابان پنسیلوانیا راهپیمایی کردند.

میریال بَوزِر، شهردار واشنگتن، پس از چند شب آرام در پایتخت، ساعت منع آمد و شد در شهر را از ۷ شب به ۱۱ شب تغییر داد.

رئیس پلیس دیترویت گفت افسران پلیس پس از آغاز ساعت منع آمد و شد مانع هیچ‌یک از معترضانی که به صورت مسالمت‌آمیز تظاهرات می‌کنند، نخواهند شد.

جنی درکن، شهردار سیاتل، مقررات منع آمد و شد را که قرار بود تا شنبه ادامه داشته باشد لغو کرد.

لاندن برید، شهردار سانفرانسیسکو، و اریک گارستی، شهردار لس آنجلس، گفتند قصد دارند پنج شنبه به مقررات منع آمد و شد شبانه پایان دهند.

یک تظاهرکننده و یک افسر پلیس در اعتراضات در نیواورلئان به یکدیگر خیره شدند. ۳ ژوئن ۲۰۲۰
یک تظاهرکننده و یک افسر پلیس در اعتراضات در نیواورلئان به یکدیگر خیره شدند. ۳ ژوئن ۲۰۲۰

گارستی در واکنش به درخواست معترضان برای کاهش بودجه اداره پلیس روز چهارشنبه اعلام کرد ۱۵۰ میلیون دلار از بودجه اداره پلیس و ۱۰۰ میلیون دلار دیگر از بودجه پروژه های دیگر را به سلامت و آموزش جوامع آمریکایی آفریقایی تبار اختصاص می‌دهد.

او همچنین از برنامه اصلاحات در پلیس، شامل لزوم مداخله افسران پلیس در صورت مشاهده رفتار نامناسب افسر دیگر، تقویت برنامه های آموزش سلامت ذهن، تکمیل آموزش اجباری کاهش تنش و کنترل جمعیت و تقویت رابطه پلیس با جوامع خبر داد.

جاستین آماش و آیانا پرسلی، قانونگذاران مجلس نمایندگان ایالات متحده، از طرحی برای پایان دادن به مصونیت افسران پلیس خبر می دهند که پیگیری شکایت حقوقی برای قربانیان تضییع حقوق مدنی را تسهیل می کند.

XS
SM
MD
LG