لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۵

مایک پمپئو در سخنرانی در اندونزی: همزیستی مسالمت‌آمیز و احترام متقابل پیروان ادیان مختلف امکان‌پذیر است


مایک پمپئو در جریان سخنرانی روز پنجشنبه در اندونزی
مایک پمپئو در جریان سخنرانی روز پنجشنبه در اندونزی

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، طی سخنانی ضمن ستایش از همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان و مذاهب در اندونزی، بر اهمیت احترام و صلح متقابل میان ادیان تاکید کرد.

وزیرخارجه آمریکا که برای یک دیدار رسمی به اندونزی رفته است، روز پنجشنبه هشتم آبان در جریان سخنرانی در نشست مشترکی با نهضة‌العلما و حرکت جوانان انصار در جاکارتا گفت: «ما نمی‌توانیم تصور کنیم که آزادی‌ها و باورهای ما به خودی خود ادامه خواهند یافت. ما باید بر آن چیزی که باور داریم، تاکید کنیم. این پیام من و چیزی است که امروز می‌خواهم در مورد آن صحبت کنم. من این جا در اندونزی هستم چرا که به نظرم اندونزی راه پیشرفت به جلو را نشان می‌دهد.»

مایک پمپئو افزود: «هیچ‌ دلیلی وجود ندارد که نشان دهد اسلام نمی‌تواند با آیین‌های مسیحیت یا بودایی همزیستی مسالمت‌آمیز داشته باشد. برای آن عده‌ای که آموزه‌های اسلام را وارونه نشان می‌دهند تا از آن برای توجیه استفاده از خشونت استفاده می‌کنند، درک این موضوع دشوار است.»

وزیرخارجه آمریکا گفت: «آمریکایی‌های اندونزیایی‌تبار می‌دانند که این اشتباه است. ما می‌دانیم که همزیستی مسالمت‌آمیز و احترام متقابل امکان‌پذیر است.»

آقای پمپئو افزود که ترجمه شعار ملی اندونزی به زبان انگلیسی «اتحاد، با وجود تنوع» است و این تقریبا شبیه شعار ملی آمریکا است که می‌گوید «یک از بسیار» (یا «وحدت در عین کثرت».)

در پایان این جلسه، لوح تقدیری به وزیرخارجه ایالات متحده اهدا شد.

XS
SM
MD
LG