لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۶

مایک پمپئو: صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای رژیم ایران یک داستان خیالی است


مایک پمپئو
مایک پمپئو

وزیر خارجه آمریکا یادآور شد که رئیس جمهوری ایالات متحده ادعای ایران مبنی بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای اش را رد کرده و هرگز اجازه نمی‌دهد این رژیم به سلاح هسته‌ای دست یابد.

مایک پمپئو روز شنبه اول شهریور ماه در توئیتی نوشت: پرزیدنت ترامپ و دولت او این داستان خیالی که رژیم جمهوری اسلامی تنها در پی یک برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز است را رد کرده است.

وزیر خارجه دولت پرزیدنت ترامپ در ادامه یکی از جملات خود را بازنشر کرده است که تاکید می‌کند: «ما هرگز اجازه نخواهیم داد جمهوری اسلامی به یک سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.»

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز پنجشنبه به خبرنگاران در نیویورک اطلاع داد که او نامه‌هایی را در مورد آغاز رسمی روند بازگرداندن تحریم‌های ایران به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، و دیان تریانسیا، رئیس اندونزیایی شورای امنیت، ارائه داده است.

پمپئو گفت، «پیام ما بسیار بسیار ساده است: ایالات متحده هرگز اجازه نخواهد داد که بزرگترین حامی دولتی تروریسم در جهان آزادانه هواپیما، تانک، موشک، و انواع دیگر سلاح‌های متعارف را خرید و فروش کند،.» وی در ادامه افزود که بازگشت تحریم‌ها ظرف ۳۰ روز اجرایی می‌شود.

XS
SM
MD
LG