لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۳

برخی رسانه‌ها می‌گویند مایک پنس در مراسم سوگند ریاست جمهوری جو بایدن شرکت خواهد کرد


برخلاف مایک پنس، پرزیدنت ترامپ گفته است در این مراسم شرکت نخواهد کرد.
برخلاف مایک پنس، پرزیدنت ترامپ گفته است در این مراسم شرکت نخواهد کرد.

یک روز پس از اینکه پرزیدنت دونالد ترامپ اعلام کرد در مراسم تحلیف جو بایدن حاضر نخواهد شد، برخی رسانه‌ها در آمریکا می‌گویند مایک پنس معاون رئیس جمهوری ایالات متحده در این مراسم شرکت خواهد کرد.

ان بی سی نیوز و رادیوی عمومی ملی مشهور به ان پی آر و چند رسانه‌ دیگر عصر شنبه در گزارش‌های جداگانه به نقل از منابع خود خبر دادند که آقای پنس قصد دارد در مراسم آغاز تحلیف جو بایدن و معاون او در روز ژانویه / ۱ بهمن شرکت کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز جمعه ۱۹ دیماه و در پیامی اعلام کرد در مراسم تحلیف ریاست جمهوری حاضر نخواهد شد.

جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا یک روز پیش، در واکنش به عدم تمایل پرزیدنت ترامپ برای شرکت در مراسم تحلیف گفت، این موضوع خوبی است که او در مراسم تحلیف حضور نخواهد یافت. با این حال، آقای بایدن گفت٬ خوشحال است که معاون رئیس جمهور مایک پنس در مراسم تحلیف شرکت خواهد کرد.

پرزیدنت ترامپ از زمان برگزاری انتخابات ۳ نوامبر / ۱۳ آبان مدعی تقلب در انتخابات شد اما تقریبا اکثر شکایت‌های او توسط محاکم قضایی رد شدند. بعد از اینکه مایک پنس به عنوان رئیس نشست مشترک کنگره، نتایج انتخابات را در بامداد روز پنجشنبه ۱۸ دیماه تائید کرد،‌ پرزیدنت ترامپ در بیانیه‌ای از روند منظم انتقال قدرت خبر داد.

XS
SM
MD
LG