لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ایران ۱۸:۲۶

سفر دو مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا به خاورمیانه و شمال آفریقا


نمایی از ساختمان وزارت خارجه ایالات متحده

وزارت خارجه ایالات متحده روز یکشنبه ۱۴ دی با انتشار دو بیانیه از سفر دو مقام عالی‌رتبه آن وزارتخانه به خاورمیانه و شمال آفریقا خبر داد.

وزارت خارجه در نخستین بیانیه اعلام کرده است که دیوید شنکر، معاون وزیر خارجه در امور خاورمیانه، به کشورهای اردن، الجزایر، و مراکش سفر خواهد کرد.

بنا بر این بیانیه، سفر آقای شنکر از روز یکشنبه سوم ژانویه آغاز خواهد شد و تا دوازدهم ژانویه ادامه خواهد داشت. آقای شنکر در این سفر با رهبران آن کشورها درباره همکاری‌های اقتصادی و امنیتی گفت‌وگو خواهد کرد.

به گفته وزارت خارجه آمریکا، آقای شنکر در این سفر همچنین بر تعهد عمیق آمریکا بر تحکیم کامیابی اقتصادی، صلح، و ثبات در خاورمیانه و شمال آفریقا تاکید خواهد کرد.

این وزارتخانه همچنین با انتشار بیانیه دیگری اعلام کرد که جول ریبورن، نماینده ویژه این وزارتخانه در امور سوریه، به امارات متحده عربی و اردن سفر خواهد کرد.

وی در این سفر، که از چهارم تا هفتم ژانویه طول خواهد کشید، با مقام‌های ارشد اماراتی و اردنی درباره آخرین تحولات در سوریه گفت‌وگو خواهد کرد.

جول ریبورن در این دیدارها بر اهمیت تلاش‌های جمعی برای دستیابی به یک راه حل سیاسی دائم، مسالمت‌آمیز و سیاسی برای پایان جنگ در سوریه تاکید خواهد کرد.

وی همچنین بر تعهد آمریکا بر همکاری با شرکای بین‌المللی جهت اعمال فشار سیاسی و اقتصادی بر رژیم اسد و حامیان آن، برای توقف خشونت علیه مردم سوریه تاکید خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG