لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۳

سفر دو مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا به خاورمیانه و شمال آفریقا


نمایی از ساختمان وزارت خارجه ایالات متحده
نمایی از ساختمان وزارت خارجه ایالات متحده

وزارت خارجه ایالات متحده روز یکشنبه ۱۴ دی با انتشار دو بیانیه از سفر دو مقام عالی‌رتبه آن وزارتخانه به خاورمیانه و شمال آفریقا خبر داد.

وزارت خارجه در نخستین بیانیه اعلام کرده است که دیوید شنکر، معاون وزیر خارجه در امور خاورمیانه، به کشورهای اردن، الجزایر، و مراکش سفر خواهد کرد.

بنا بر این بیانیه، سفر آقای شنکر از روز یکشنبه سوم ژانویه آغاز خواهد شد و تا دوازدهم ژانویه ادامه خواهد داشت. آقای شنکر در این سفر با رهبران آن کشورها درباره همکاری‌های اقتصادی و امنیتی گفت‌وگو خواهد کرد.

به گفته وزارت خارجه آمریکا، آقای شنکر در این سفر همچنین بر تعهد عمیق آمریکا بر تحکیم کامیابی اقتصادی، صلح، و ثبات در خاورمیانه و شمال آفریقا تاکید خواهد کرد.

این وزارتخانه همچنین با انتشار بیانیه دیگری اعلام کرد که جول ریبورن، نماینده ویژه این وزارتخانه در امور سوریه، به امارات متحده عربی و اردن سفر خواهد کرد.

وی در این سفر، که از چهارم تا هفتم ژانویه طول خواهد کشید، با مقام‌های ارشد اماراتی و اردنی درباره آخرین تحولات در سوریه گفت‌وگو خواهد کرد.

جول ریبورن در این دیدارها بر اهمیت تلاش‌های جمعی برای دستیابی به یک راه حل سیاسی دائم، مسالمت‌آمیز و سیاسی برای پایان جنگ در سوریه تاکید خواهد کرد.

وی همچنین بر تعهد آمریکا بر همکاری با شرکای بین‌المللی جهت اعمال فشار سیاسی و اقتصادی بر رژیم اسد و حامیان آن، برای توقف خشونت علیه مردم سوریه تاکید خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG