لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۱

نخستین گروه پناهجویان معطل‌مانده در مکزیک وارد آمریکا شدند


یک زن پناهجو در اردوگاهی در مکزیک در انتظار ورود به ایالات متحده - آرشیو
یک زن پناهجو در اردوگاهی در مکزیک در انتظار ورود به ایالات متحده - آرشیو

به دنبال تلاش دولت جو بایدن، رییس جمهوری جدید آمریکا، برای برگرداندن نظام پذیرش پناهجویان به روند گذشته - روندی که دهه‌ها اجرا می‌شد - نخستین گروه پناهجویان اسکان داده‌شده در مکزیک وارد ایالات متحده شدند.

به گزارش آسوشیتدپرس، ۲۵ پناهجو از مجموع حدود ۲۵ هزار تن از متقاضیان دریافت پناهندگی و مهاجرت به ایالات متحده که در مکزیک منتظر دریافت پاسخ از سوی دولت آمریکا هستند، روز جمعه اول اسفند وارد کشور شدند.

این افراد، که نخستین گروه از این پناهجویان هستند، به هتلی در سن‌دیگو در ایالت کالیفرنیا منتقل شده‌اند و پیش از رفتن به شهرهای مورد نظرشان، به دلیل همه‌گیری کرونا، باید مدتی را در قرنطینه سپری کنند.

رییس جموری سابق آمریکا برای جلوگیری از ورود غیرقانونی مهاجران از مرزهای جنوبی کشور، تدابیر ویژه‌ای را در نظر گرفته بود. از جمله این تدابیر همکاری با دولت مکزیک برای اسکان آنها تا زمان تعیین تکلیف بود.

یکی از وعده‌های انتخاباتی پرزیدنت جو بایدن تغییر سیاست‌های مهاجرتی دونالد ترامپ، از جمله در قبال این گروه از پناهجویان، بود. آنها تا زمان اعلام نتیجه نهایی تقاضای پناهندگی‌شان می‌توانند در آمریکا بمانند.

XS
SM
MD
LG