لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۲

اسرائیل هشدار داد: تروریست‌ها نباید در انتخابات فلسطینی حضور داشته باشند


گیلاد اردان، سفیر اسرائیل در ایالات متحده
گیلاد اردان، سفیر اسرائیل در ایالات متحده

سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد می‌گوید که اعضای گروه‌ها‌یی با فعالیت تروریستی نباید در انتخابات پیش‌روی فلسطینی‌‌ها حضور داشته باشند.

روزنامه جروزالم پست روز جمعه سوم فروردین در گزارشی نوشت که گیلاد اردان، سفیر اسرائیل در ایالات متحده که همزمان به عنوان نماینده دائم آن کشور در سازمان ملل متحد نیز خدمت می‌کند، در سخنانی خطاب به شورای امنیت نسبت به خطر مشارکت حماس در انتخابات و اقدامات احتمالی آن گروه پس از ورود به بدنه رسمی تشکیلات خودگردان فلسطینی هشدار داد و گفت که تروریست‌هایی که حق موجودیت اسرائیل را انکار می‌کنند اجازه پیدا کرده‌اند در انتخابات شرکت کنند.

آمریکا هم خطاب به شورای امنیت در مورد حضور افرادی با سوابق تروریستی مانند اعضای گروه حماس در انتخابات فلسطینی هشدار داد.

رادنی هانتر، هماهنگ کننده نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد، نیز در سخنانی خطاب به شورای امنیت گفت: «ایالات متحده و دیگر متحدان کلیدی همواره تصریح کرده‌اند که شرکت کنندگان در این روند دموکراتیک باید توافق‌های قبلی را بپذیرند، خشونت و تروریسم را رد کنند، و حق موجودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسند.»

فلسطینی‌ها در حال آماده شدن برای برگزاری نخستین انتخابات پارلمانی خود از سال ۲۰۰۶ تاکنون هستند. این انتخابات قرار است حدود یک ماه دیگر برای انتخاب ۱۳۲ نماینده برگزار شود.

XS
SM
MD
LG