لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۶

یک مقام «اف‌بی‌آی» در گفتگو با «صدای آمریکا» توقیف دامنه‌های سایت‌های مرتبط با ایران را تایید کرد


نمونه پیامی که در صفحه وبسایت‌های از کار افتاده دیده می‌شود -۲۲ ژوئن ۲۰۲۱
نمونه پیامی که در صفحه وبسایت‌های از کار افتاده دیده می‌شود -۲۲ ژوئن ۲۰۲۱

دولت ایالات متحده دامنه‌های چندین سایت مرتبط با ایران، از جمله سایت دولتی پرس‌تی‌وی و العالم را توقیف کرده است.

یک مقام پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، در گفتگو با «صدای آمریکا» توقیف دامنه‌های سایت‌های مرتبط با ایران را تایید کرد اما از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد. او که به شرط منتشر نشدن نامش گفتگو می کرد، گفت که «وزارت دادگستری» آمریکا جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه خواهد داد.

پیشتر اعلام شد که دامنه‌های ده‌ها سایت از جمله چند سایت تلویزیون‌های مرتبط با جمهوری اسلامی روز سه شنبه از کار افتاد. ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، نیز در پاسخ به صدای آمریکا گفت وزارت دادگستری اطلاعات بیشتری در این باره ارائه خواهد کرد.

شبکه‌های آمریکایی نیز پیشتر به نقل از یک مقام امنیت ملی آمریکا که نامش را منتشر نکرده‌اند، گفتند دامنه ده‌ها سایت مرتبط با ایران به دلیل انتشار اطلاعات و اخبار گمراه‌کننده توقیف شده است.

بر روی سه دامنه وبسایت پرس تی. وی، تلویزیون عرب زبان العالم متعلق به جمهوری اسلامی ایران، و شبکه تلویزیونی المسیره مرتبط با گروه شیعه حوثی‌های یمن، عبارت «این وبسایت توقیف شده» قرار گرفت.

با ورود به این سایت‌ها این اطلاعیه دیده می‌شود که با استناد به چندین مورد قوانین کیفری آمریکا، این اقدام توسط دو اداره زیرمجموعه وزارت بازرگانی و پلیس فدرال آمریکا انجام شده است.

بر پایه یکی از قوانین استناد شده در این اطلاعیه، رئیس جمهوری آمریکا این اختیار را دارد که برای مقابله با هر تهدید غیرمعمول و خارق العاده‌ای علیه امنیت ملی، اقتصاد کشور و سیاست خارجی، که کل منبع آن تهدید یا قسمت قابل توجهی از آن خارج از ایالات متحده باشد، اقدام کند، به شرطی که رئیس جمهوری، با توجه به چنین تهدیداتی، پیشتر وضعیت اضطراری ملی علیه آن کشور اعلام کرده باشد.

XS
SM
MD
LG