لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۷

فرمانده سنتکام از دست داشتن ایران در یک کارزار بزرگ پراکندن اطلاعات نادرست در مورد کرونا خبر داد


ژنرال کنث مکنزی، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام
ژنرال کنث مکنزی، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام

ژنرال کنث مکنزی، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، موسوم به سنتکام، می‌گوید که ایران، روسیه، و چین کارزار بزرگی را علیه آمریکا و با هدف پراکندن اطلاعات نادرست درباره شیوع کرونا به راه انداخته‌اند.

در حساب توئیتری سنتکام به نقل از ژنرال مکنزی آمده است: «چین، روسیه، و ایران یک کارزار بسیار گسترده پراکندن اطلاعات نادرست را علیه ایالات متحده فعال کرده‌‌اند و [آمریکا] را منبع و عامل گسترش کووید معرفی می‌کنند. این تنها یک حرف پوچ است.»

وی افزود:‌ «اجازه دهید من به کشور دیگری در مرکز [حوزه مسئولیت سنکام] که شاید بدتر از همه از [کووید-۱۹] آسیب دیده‌ است - یعنی ایران - بپردازم.»

ژنرال مکنزی با تاکید بر شیوع چشمگیر کووید-۱۹ در ایران و عدم صداقت نظام با مردم، گفت که این امر در مورد مقامات ارشد رژیم و سپاه پاسداران نیزصدق می‌کند و این موجب افزایش بی‌اعتمادی مردم به سران رژیم شده است.

دو روز پیش هم رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا گفته بود جمهوری اسلامی ایران بزرگترین تهدید علیه ثبات و امنیت منطقه است.

مقامات ایالات متحده تاکنون بارها بر دروغگویی مقام‌های جمهوری اسلامی به مردم ایران تاکید کرده‌اند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا، اسفند ماه گذشته گفت که رژیم ایران همیشه درباره فعالیت‌های هسته‌ای خود دروغ گفته است؛ همان طور که درباره سرنگون کردن هواپیمای مسافربری و شیوع ویروس کرونا دروغ گفت. با این سابقه دروغگویی باید فعالیت‌های هسته‌ای ایران کاملا شفاف شود.

اسفند ماه گذشته نیز برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه ایالات متحده در امور ایران در گفتگوی اختصاصی با صدای آمریکا گفته بود:‌ «نگران مردم ایران هستیم؛ رژیم ایران اطلاعات مهمی را درباره شیوع کرونا مخفی کرده است.»

همچنین مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در تاریخ ۱۱ اردیبهشت خطاب به مقامات ایران گفته بود که از دروغگویی و دزدی دست بردارند.

وی همچنین دی‌ماه گذشته به صدای آمریکا گفته بود مردم به دروغگویی رهبران جمهوری اسلامی معترضند.

XS
SM
MD
LG